Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/menu.inc).

Jakie oznaczenia posiadają opony czyli wszystko, co powinno się znać o tych samochodowych częściach.

Spora ilość kierujących nie zwraca zbytniej uwagi na ogumienie, jeśli zakupili oni auto z oponami z dobrym bieżnikiem, to mogą nawet nie wiedzieć, jakiej są one firmy. Gdy nadejdzie moment wymiany, to przeważnie udają się do jakiegoś serwisu sprzedającego opony i tam zdają się na to, co zechcą im zaproponować pracownicy.


Najczęściej ich decyzje są właściwe, ale tak naprawdę warto samemu się czegoś więcej dowiedzieć o tym bardzo ważnym elemencie pojazdu. W naszej strefie klimatycznej powszechnie używane są dwa rodzaje ogumienia, które różnią się sporo od siebie rodzajem bieżnika i materiałem, z jakiego zostały wyprodukowane. Opony zimowe zaprojektowane zostały do używania w niskich temperaturach, na lodzie oraz śniegu.tutaj orijen puppy orijen puppyDzięki odpowiedniej mieszance nie twardnieją nawet w niskich temperaturach, zachowując przy tym wszystkie swe właściwości. Dodatkowo specjalny kształt bieżnika, z dużą ilością nacięć sprawia, że pojazd na takich oponach bez problemów będzie jeździł nawet na dużym śniegu. Z kolei letnie opony (http://hurtopony.pl/opony-mitas.html) mają zupełnie inny skład gumy, która w niskich temperaturach bardzo twardnieje, ale nie będzie się ścierać za dużo przy wysokich temperaturach, dzięki czemu można ich używać przez całe lato.
Opony
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu


Wymieniając opony należy dobrze sprawdzić ich podstawowe parametry. Na każdym modelu, które są oferowane w naszych sklepach powinny być naniesione oznaczenia opon, które informują o ich przeznaczeniu, wymiarze i modelu. Podstawową informacją na każdej oponie jest jej zewnętrzny rozmiar, on będzie przede wszystkim decydował o tym, czy oponę można użyć do danego pojazdu.


Istotną rolę będą także mieć indeksy nośności oraz prędkości, no i oczywiście producent, który konkretną oponę zaprojektował i zrobił. Na rynku oponiarskim funkcjonuje kilkanaście firm, proponujących opony z różnych półek cenowych. Wśród klientów od dawna dużym zainteresowaniem cieszą się opony continental, mające bardzo dobre parametry jezdne i nadające się do wszystkich zastosowań. Kupując dobre opony, przykładowo firmy Continental, ma się pewność, że jazda autem będzie bardzo bezpieczna.
Tags: