Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/menu.inc).

Czy łatwo zostać agentem ubezpieczeniowym? Czy jest to praca dla każdego? Jakiego rodzaju formalności są przed nami?

Prowadzenie własnej agencji reklamowej to dla wielu ludzi dobry sposób na interes. Przynajmniej świadczy o tym duża ilość takich firm na rynku. Wiadomo, że wszystko prezentuje się ładnie z zewnątrz, jednak jak jest w rzeczywistości? Czy wszyscy nadają się do tej pracy? W jaki sposób stać się agentem ubezpieczeniowym?


Należy najpierw wiedzieć, iż nie każdy może prowadzić działalność w takiej branży. Jest tak, bo agentem ubezpieczeniowym może być osoba, jaka posiada przynajmniej średnie wykształcenie. Prócz tego osoba taka powinna posiadać zdolność do wykonywania czynności prawnych jak również nie powinien to być ktoś po przebytej karze za jakieś przestępstwa. Szkolenie (poznaj ofertę na szkolenie: Franklin Covey zdalne zarządzanie) na agenta ubezpieczeniowego jest tu rzeczą konieczną. Więcej informacji: Kurs taki kończy się egzaminem, po którym osoba taka otrzymuje licencję KNF, w ten sposób może zgodnie z prawem wykonywać taki zawód.
agent w pracy
Author: http://sxc.hu
Source: http://sxc.hu

Tego typu szkolenia z reguły przeprowadzają towarzystwa ubezpieczeniowe, z jakimi taka osoba chciałaby podpisać umowę o współpracy. To taka firma powinna dobrze wyszkolić tych, którzy będą sprzedawać ich produkty. Dlatego właśnie najczęściej takie kursy są darmowe. Trzeba wiedzieć natomiast, iż trwają one trochę, bo są dwuetapowe. Pierwszy etap to szkolenie ogólne, które zajmuje 152 godziny. Kolejny etap jest szkoleniem uzupełniającym i trwa godzin 48. Dotyczy już konkretnie produktów firmy, z jaką podpiszemy przyszłą umowę.
kurs na sali szkoleniowej
Author: Sterling College
Source: http://www.flickr.com
Przez zdany egzamin przyszły agent zostaje wpisany do rejestru agentów sprzedających ubezpieczenia. Wniosek o przyznanie licencji składa się prze dane towarzystwo ubezpieczeniowe. W momencie otrzymania informacji zwrotnej o wpisie, agent może rozpocząć prowadzenie swojej działalności.


Jak widać jest trochę załatwiania spraw z samym uzyskaniem licencji. Należy też wiedzieć, że jeżeli chcielibyśmy występować jako agent ubezpieczeniowy praca ta wymaga konkretnych cech charakteru. Trzeba wykazywać się odpowiedzialnością, solidnością, dobrze jest mieć umiejętność nawiązywania kontaktu z klientami i być bardzo komunikatywnym. Źródło i niezbędne informacje: zobacz pracę agenta ubezpieczeniowego. Warto zatem zastanowić się czy rzeczywiście jest to praca dla nas. Nie wolno zapominać o tym, że oprócz tego, że dużo czasu zajmuje wyrobienie samej licencji, to oprócz tego sporo formalności czeka nas przy zakładaniu firmy. Istotną informacją jest także system prowizyjny zarobku, czyli to od nas zależy tak naprawdę ile zarobimy, a co za tym idzie trzeba brać pod uwagę nienormowany czas pracy.

Jeśli podoba Ci się tekst, który teraz czytasz, to na pewno zabsorbuje Cię też ten portal (https://www.assistly.pl/). On również przedstawia zbliżony temat.

Jeżeli to wszystko nie stanowi dla nas problemu, to śmiało można zostać agentem ubezpieczeniowym.