Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/menu.inc).

Czy normalne okulary korygujące wadę wzroku zostaną niedługo całkowicie wyparte? Alternatywne metody poprawiania wady wzroku

Prawie nikt z nas nie wyobraża sobie dzisiejszego świata bez okularów korekcyjnych, bo zdaje się nam, że są one z nami od zawsze. Tymczasem prawda jest zupełnie inna i soczewki progresywne w znanym nam kształcie zostały skonstruowane dopiero w drugiej połowie poprzedniego wieku. Od tamtego czasu bardzo szybko się one spopularyzowały i dziś prawie nie ma miejsca na świecie, w którym oprawione soczewki korekcyjne nie byłyby znane. Może więc za kilkadziesiąt lat one również zostaną w zapomnienie i coś innego zajmie ich pozycję na szczycie.
Z pewnością
soczewki Bausch Lomb
Author: Fiona Henderson
Source: http://www.flickr.com
dzisiaj zagadnienia typu: soczewki (http://rajsoczewek.pl/soczewki-acuvue) Bausch&lomb, BioTrue ONEday 90, lub BioTrue ONEday 30 niewiele nam mówią, ale wygląda na, że to właśnie szkła kontaktowe mają niemałe szanse na zastąpienie tradycyjnych okularów. Nic w tym dziwnego, ponieważ mają one naprawdę ogrom plusów . Po pierwsze nie oddziałują one na fizjonomię noszącego i nie komplikują codziennych czynności takich jak przykładowo nakładanie makijażu, czy nawet normalne pływanie i zabawa na basenie. To jednak nie koniec, gdyż stosując BioTrue ONEday 30 (mega uniwersalne soczewki dla osób pracujących aktywnie) uzyskamy dostęp do cudownego i modnego świata okularów przeciwsłonecznych. Inną technik mogących za kilkadziesiąt lat zastąpić okulary jest, niewątpliwie operacja laserowa. Pozwala ona całkowitego pozbycia się wady zmysłu wzroku, jednak związana ona jest z wieloma ewentualnymi komplikacjami, więc z reguły jest stosowana przy większych wadach, utrudniających normalne życie.


Dzisiaj te wszystkie nowinki zdają się nam niezwykle odrealnione i absolutnie niemożliwe jest, iż mogłyby zastąpić wszystkim znane okulary korekcyjne. Jednakże, jeżeli wrócilibyśmy w czasie powiedzmy dwieście lat i ogłosili tamtemu społeczeństwu, iż w przyszłości wszyscy będą mieli dostęp do dwóch progresywnych soczewek umożliwiających każdemu na pełną przejrzystość widzenia, uznano by nas szaleńcami. Może za kilkadziesiąt lat wada wzroku nie będzie już więc w ogóle problemem.