Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/menu.inc).

Jak dobrać zasilacz do oświetlenia led? Jakiego rodzaju parametry są ważne, by taki zasilacz funkcjonował jak należy?

Zasilacz jest jednym z najbardziej istotnych urządzeń w całym systemie oświetlenie diodowego. Jak wiadomo, led to bardzo nowatorska technologia. By funkcjonowała bardzo dobrze konieczne jest właściwe zasilanie. Z powodu mocno specyficznych parametrów oraz sposobu funkcjonowania diod led, nie powinniśmy ich zasilać w tak łatwy sposób, jak standardowe żarówki. Potrzebują więc one innych metod i zasilaczy.

Technologia led stosuje dwie metody zasilania, jedna z tego rodzaju to napięciowa, kolejna prądowa. Zasilanie napięciowe polega na tym, że stabilizowane jest napięcie, natomiast prąd jest zależny od rezystencji obciążenia.

Atrakcyjna wiadomość? Jeśli tak myślisz, poza tym wejdź na ten link - odnajdziesz znacznie więcej w ofercie (https://www.tabakonline.com/tytonie-papierosowe-c831), która dotyczy rozważanej tutaj problematyki.

Prądowe zasilanie zaś odnosi się do stabilizowania prądu poprzez odpowiednie zmiany napięcia. Takie zasilanie to dość skomplikowany obszar, na ten temat nie ma sensu się tu za bardzo rozwodzić. Warto wiedzieć, że bardziej odpowiednie są zasilacze led napięciowe - czytaj o zasilaczach led, wykorzystywane są do taśm led, lecz również niektórych modułów led i wielu zamienników led tradycyjnych żarówek.

zasilacz led
Source: mselektronik.pl
Najbardziej odpowiedni dobór zasilacza dla oświetlenia led bardzo często decyduje nie tylko o jakości, lecz również o właściwym działaniu całego systemu oświetlenia diodowego i jego solidności. Ściemniacze czy sterowniki które kontrolują oświetlenie led nie są tak czułe na właściwe parametry zasilania, jak diody led. Aby je zasilić najbardziej korzystnie wybrać zasilacze elektroniczne, jakie mają bardziej skuteczną sprawność niż tradycyjne zasilacze liniowe oparte o transformator. To powoduje, iż cały system oświetlenia jest w stanie zachować swoją energooszczędność. Nie jest ważne czy wybieramy standardowy zasilacz, czy bardziej interesuje nas taśma led z zasilaczem - czytaj o taśmach led, zawsze dobrze zwrócić uwagę na jakość.


W tej kwestii naprawdę nie warto oszczędzać, bo tanie zasilacze impulsowe prezentują bardzo słabą jakość, a to powoduje, że będą uszkadzać diody. Budowa - remonty piaseczno zasilacza elektronicznego faktycznie jest zawsze bardziej skomplikowana niż tradycyjnego, stąd więc tak wiele jest zależne od odpowiedniej jakości. Za jakość zapłacimy więcej, ale dzięki temu możemy być pewni bardziej znacznej trwałości oraz solidności przez dosyć długi czas. To jest przecież w tym najistotniejsze, by z danej rzeczy korzystać przez długi czas, ponieważ to zapewnia spokój oraz oszczędności.