Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/menu.inc).

Łóżka dla dzieci, stelaże – czyli jak urządzić pokój dla dziecka dopiero co narodzonego

Dziś nie ma problemów z przygotowaniem właściwej wyprawki dla noworodka. W sprzedaży proponuje się rozbudowany wachlarz produktów, służących do codziennej pielęgnacji i opieki. Po narodzinach malucha istotne jest w pierwszym rzędzie przygotowanie miejsca, w jakim będziemy mogli opiekować się nim i spędzać z nim czas.


śpiące dziecko
Author: Gabriel Pinto
Source: http://www.flickr.com
Przygotowanie pokoju dla noworodka to oczywiście skupienie się na wyposażeniu w niezbędne meble i akcesoria potrzebne do codziennego użytku. Zazwyczaj na początek wybieramy miejsce do spania.

Kiedy masz chęć dowiedzieć się czegoś interesującego, to następna strona (http://www.odjechaneprezenty.pl/Pojazdy-c976) może dopomóc Ci w tym. Na takiej stronie znajdziesz jedynie pożyteczne dane.

Łóżeczka dla dzieci nowo narodzonych to najczęściej kołyski, które umożliwiają każdorazowe utulenie malucha do snu . Łóżeczka takie mają rozmaite stelaże, od standardowych geometrycznych, po bardziej wyrafinowane i niebanalne, posiadające nieregularną konstrukcję .

Rzecz jasna łóżeczko takie należy dopasowywać do potrzeb maluch.

Nie czekaj - jeśli chcesz przeglądnąć dalsze szczegóły na ów niebywale interesujący temat, to kliknij w link pod spodem i przeloguj się do następnego tekstu.

Kluczowym kryterium jest tu z reguły wiek dziecka a wraz z nim zmieniające się wymiary - z czasem łóżko należy oczywiście zmieniać na większe, jeśli rodzi się następne dziecko można również zainwestować w łóżko piętrowe , żeby zachować jak najwięcej miejsca w pokoju. Dla noworodka jednak spokojnie wystarczy wygodna kołyska.

Obecnie oferowane modele są coraz bardziej funkcjonalne – nie tylko komfortowe, nie tylko ładnie się prezentują, ale także możemy w nich bez problemu przechowywać wszelkie niezbędne akcesoria, które zawsze powinny być pod ręką, jak pieluszki czy dodatki do codziennej pielęgnacji.


łóżko w pokoju
Author: Gareth Saunders
Source: http://www.flickr.com
Dla noworodka ważne jest to, aby pokój był jak najbardziej dostosowany do jego możliwości poznawczych – dzieci, które właśnie się urodziły postrzegają rzeczywistość przede wszystkim zmysłami. W pokoju powinna więc panować optymalna dla ciała temperatura, trzeba zainwestować w odpowiednie oświetlenie (kołyska nie powinna stać tuż przy oknie mocno nasłonecznionym), z kolei dobrze jeśli w pokoju będzie panowała miła dla oka kolorystyka (ładnie wyglądają pastele), jak również oczywiście dużo ruchomych zabawek, które nie tylko się ruszają, ale też wydają miłe dla ucha dźwięki. Oczywiście powinno się zachować pod każdym względem umiar, aby nie przedobrzyć. Nadmiar wrażeń dla malucha, może przynieść efekt odwrotny od oczekiwanego i dziecko może być niepotrzebnie rozdrażnione.