Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/menu.inc).

Giełda transportowa i giełda ładunków pozwala zaoszczędzić pieniądze - informacja to siła

Jeszcze w nieodległej przeszłości, bo około 20 lat temu, w Polsce zdecydowana większość transakcji i umów była zawierana słownie albo poprzez podpisanie papierka, a żeby coś załatwić, nabyć lub wynegocjować, trzeba było wyjść z mieszkania i zobaczyć się z drugim człowiekiem. Obecnie, interakcja takiego typu jest zdecydowanie bardziej ograniczona, a życie dużo łatwiejsze - do większości wyżej wymienionych czynności wystarczy tylko stałe łącze z internetem.


Podobne relacje panują również w biznesie - internet służący jako narzędzie pracy jest coraz popularniejszy i pozwala automatyzować wiele procesów, które jeszcze niedawno wymagały sporych nakładów czasu, a co się z tym wiąże - umożliwia oszczędzać pieniądze. W ostatnich czasach mamy wysyp systemów i witryn internetowych, które ułatwiają przedsiębiorcom życie poprzez zbieranie i udostępnianie informacji i ważnych danych. Tego typu zjawisko obecne jest nie tylko na giełdach papierów wartościowych i rynkach wymiany walut - informacja to siła w każdej branży, niezależnie od tego, czy zajmujemy się rynkiem Forex czy pracujemy w branży transportowej.

Jeżeli chodzi o branże transportową, to w ostatnich latach powstał niezwykle interesujący system umożliwiający ogólną wymianę danych dotyczących niezapełnionych ładunków i pojazdów ciężarowych.

Absorbuje Cię taka tematyka? Jeśli tak, to bez wahania kliknij tutaj - ta optymalna witryna (https://www.sportwheels.pl/) też również będzie godna zainteresowania.

System ten to giełda transportowa i jest on podstawowym narzędziem pracy dla firm przewozowych działających na terenie Europy. Rozwiązanie to jest bardzo proste i funkcjonalne, z tego też powodu systemy tego typu giełd będą coraz popularniejsze. Korzystają z nich nie tylko mikro przedsiębiorcy, posiadający tylko kilkanaście ciężarówek, ale także ogromne przedsiębiorstwa spedycyjne, które chcą za pomocą takich portali uprościć system organizacji przewozów i załadunków, oraz zmniejszyć problem pustych przebiegów.

Każdy z użytkowników tego typu systemu ma natychmiastowy dostęp do ogromnej bazy danych, w której można znaleźć rozkłady tras spedytorów z całego kontynentu. giełda ładunków pozawala na optymalne wykorzystanie każdego przebiegu ciężarówki - informacje o wolnym miejscu na podanej trasie są udostępniane dla wszystkich użytkowników giełdy i każdy z nich może zakupić wolne miejsce dla swoich towarów, jeżeli tylko trasa przewozu mu odpowiada.