Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/menu.inc).

Jakie ogrodzenie dopiero co zakupionej działki używane jest najczęściej dzisiaj?

Dopiero co kupiona działka nie ma na ogół jakiegokolwiek ogrodzenia. Jeśli czeka nas spora inwestycja, która powiązana jest z budową, to niechętnie wydamy kilkanaście tys. złotych na kosztowne ogrodzenie, które składa się z wykonanych ze stali przęseł albo paneli ogrodzeniowych.


Najmniej kosztownym oraz zazwyczaj spotykanym wariantem ogrodzenia jest siatka, która jest ocynkowana albo powlekana tworzywem.


Obecnie najwygodniejsze to ogrodzenia siatkowe systemowe, które składają się z siatki ocynkowanej oraz słupków powlekanych tworzywem i płyty prefabrykowanej, która służyć może jako podmurówka. Montaż ogrodzenia z siatki zaczyna się od przygotowania gruntu.link do strony serwis agregatów chłodniczych kobyłka serwis agregatów chłodniczych kobyłkaWszelkie przeszkody tzn. krzewy, kamienie oraz pozostałe korzenie drzew, które są w linii ogrodzenia, trzeba usunąć. Jeśli działka jest nierówna, to warto to zlikwidować a to spowoduje, że ogrodzenie zamontowane będzie w jednym poziomie. Jeśli nie można wyrównać gruntu, to trzeba dostosować umiejscowienie ogrodzenia do odchyleń, które istnieją. Wtedy stosuje się stopniowanie ogrodzenia, albo jeżeli siatka jest mocowana bez płyty podmurówkowej to można by zamontować ją pod odpowiednim kątem.


Mieszkania Przy Wspólnej w Sulejówku
Author: Włodarzewska S.A.
Source: Włodarzewska S.A.


Czynności są rozpoczynane od montażu słupków ogrodzeniowych, które zabetonowane muszą być w gruncie. Na ogół używany jest do tego cement portlandzki, który łączony jest z kruszywem lub w co poniektórych przypadkach gotowy suchy beton techniczny, który rozrabiamy tylko z wodą. Słupki betonowane są na głębokości 80-110 cm zależnie od granicy, na której zamarza grunt. Rozstaw słupków to zazwyczaj 2-3 m w zależności od gruntu i od rodzaju ogrodzenia. Jeżeli montowana jest płyta podmurówkowa, w takiej sytuacji rozstaw jest zależny od długości płyty, która ma ok. 2,5 m.
Na rogach i końcach ogrodzenia są instalowane dodatkowe podpory do słupków, które wzmacniają słupki skrajne. Jeśli długość boku ogrodzenia większa jest niż 40 m, to należy zamontować słupek wzmacniający z podporami, który usztywniał będzie ogrodzenie.