Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/menu.inc).

Nie każdy rodak ma dostęp do gminnej kanalizacji — szczególnie mieszkańcy wiosek

Ścieki to niemiły temat, ale dotyczy każdego z nas.


Z pewnością wszyscy mieszkańcy aglomeracji nie zastanawiają się nad swoimi ściekami. Po prostu do ich bloku albo domku jednorodzinnego doprowadzona jest miejska kanalizacja.
zestaw
Author: San José Library
Source: http://www.flickr.com


ściek
Source: pixabay.com


stylizacja
Author: Jaroslav A. Polák
Source: http://www.flickr.com


Niestety mieszkańcy wiosek rzadko mają aż tyle szczęścia. Biedniejsze lub dość wielkie gminy nie są w stanie sobie pozwolić na tak drogie inwestycje. Przez to każdy o swe ścieki jest zmuszony zadbać samodzielnie i wybrać miejsce na szambo. Według naszego prawodawstwa żaden ściek nie może być już wypuszczany do rzeki. W dzisiejszych czasach każdy dom, który jest zamieszkały, musi udowodnić, że ich ściek spływa do szamba i to z zachowaniem wszelkich istniejących przepisów.

Ta solidna treść (http://albedum.pl/kontakt/) została napisana wyjątkowo dla ciebie. Sprawdź ją, by pozyskać nowe info. Zapraszamy do naszego serwisu!

Zatem warto zaznajomić się z istotnymi informacjami. Szambo przede wszystkim musi być szczelne, żeby nie przedostawało się nic do ziemi. Trzeba posiadać zaświadczenie zakupu od firmy, która posiada atesty na swe produkty. Po drugie trzeba wybrać wielkość zbiornika (uzależnione jest to od ilości domowników) i materiał, z którego będzie wykonany. Istnieją szamba betonowe, żelbetonowe oraz przykładowo także plastikowe. Musimy także pamiętać o odległościach. Szambo musi znajdować się minimum 15 m od budynku i studni, a 7,5 m od granicy naszej ziemi. Nowoczesne pojemniki posiadają również czujnik napełniania się.
Dzięki temu będziemy mieć pewność, kiedy powinniśmy wezwać wóz asenizacyjny, który przyjedzie oraz opróżni szambo. Posiadają oni zawartą umowę z gminą i dlatego legalnie są w stanie za pracę wystawić rachunek.