Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/menu.inc).

W jaki sposób dopasować buty na każdą okazję?

W dzisiejszych czasach nastało ogromne rozprężenie obyczajowe, to co kiedyś było nie do pomyślenia, dziś jest na porządku dziennym. Pewnie, że nie jest to jakaś bardzo zła sytuacja, lecz niekiedy w sytuacjach, które jednak oczekują od nas podstaw savoir-vivre'u czujemy się nieco zdezorientowani.


Bowiem na niektórych płaszczyznach komunikacji społecznej, nadal nieprzychylnie widziane są odstępstwa od reguły. Jak zachować się na spotkaniu firmowym z szefem, lub debiutanckiej kolacji u rodziców narzeczonej? Teraz zajmiemy się jednak kwestią dress code'u - jak dopasować obuwie do konkretnej sytuacji?

buty, obówie
Author: VIVOBAREFOOT
Source: http://www.flickr.com
Jeżeli pracujemy w firmie, w której codziennie kobiety noszą kostiumy a mężczyźni garnitury, musimy dopasować właściwe buty. Balerinki są oczywiście pożądane, o ile tylko schludnie w nich się prezentujemy, lecz muszą być one zabudowane.

Ten tekst jest dla Ciebie interesujący? Masz ochotę na kolejne opisy? Zatem nie wahaj się i klikaj usługi księgowe oleśnica w podany link.

Nawet w gorące dni, żadna forma odkrytych stóp nie nadaje się do takiego miejsca, zresztą zazwyczaj jest tam zamontowana wentylacja. Jeżeli jesteśmy wykładowcą lub nauczycielką, nie mamy narzuconego stroju, lecz nietrudno za jego pomocą stracić respekt otoczenia. Oczywiście, czerwone szpilki wyglądają na stopie bardzo atrakcyjnie, lecz raczej nie jest to odpowiednie obuwie dla nauczycielki klas podstawowych.

Następnym newralgicznym zawodem będzie zapewne gastronomia. Wielu z nas czasami nawiedza restaurację, oczekując na zaserwowanie dania dużo możemy zauważyć, chociażby ubiór kelnerki. Z tego powodu właściciele od swoich podwładnych oczekują przeważnie nienagannego, czarnego uniformu - bawełniana koszulka, fartuch i czarne balerinki. Inaczej to wygląda w lokalach rozrywkowych czy pubach.


buty sportowe
Author: Adidas
Source: Adidas
Tam, w zależności od profilu miejsca , wymagany jest od kelnerek strój podkreślający ich kształty - czerwone szpilki, krótka spódniczka, dopasowany top. Wszystko aby zainteresować klientów. Jeżeli jesteśmy pracownikami korporacji, którzy nie mają styczności z klientem, mimo wszystko musimy się dobrze prezentować. Może nie jest to od nas wymagane, lecz praca na poważnym szczeblu zobowiązuje. Pamiętajmy że biuro to nie ulica, dlatego czerwone szpilki lepiej zostawić w domu. Wybierzmy buty komfortowe i klasyczne, jak balerinki.

Właściwe dobranie butów jest niezwykle ważne w niektórych zawodach. Pewnie, że w większości z nich żaden dress code nie jest wymagany, jednak ludzie mimo wszystko mogą nas ocenić negatywnie na podstawie źle dopasowanych sandałów.