Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/menu.inc).

Jaki druk należy uzupełnić, żeby uzyskać zwrot podatku z Wielkiej Brytanii?

Wielu mieszkańców naszego kraju, którzy wyjechali parę lat temu choćby do Wielkiej Brytanii na zarobek, po powrocie do kraju ma prawo starać się o zwrot należnego im opodatkowania.


Wymaga to odpowiednich kompetencji i naturalnie doświadczenia, z tego też powodu warto byłoby skorzystać z oferty wyspecjalizowanych spółek.


produktów
Author: RESERVED
Source: RESERVED
Żeby uzyskać zwrot podatku wpłaconego na obszarze Wielkiej Brytanii wymagane jest m.in. wypełnienie formularza P85. Jest on przeznaczony osobom, które powróciły do Polski na stałe. Taki druk powinien być uzupełniony dokładnie w języku angielskim. Konieczne jest udzielenie odpowiedzi na wszystkie będące tam pytania. Trzeba również dodać oryginalne wersje druku P45, który jest wydawany po zakończeniu umowy o pracę. Po rozwiązaniu procedury zwrotu opodatkowania, urząd odsyła je osobom zainteresowanym. Jeśli z jakiegokolwiek powodu zwierzchnik nie przekaże formularza P45, nadal można by złożyć wniosek o zwrot podatku z Anglii. Można to wykonać wykorzystując informacje, jakie zostały przekazane pracownikowi razem z wynagrodzeniem (payslip). Podatek wypłacany jest np. przy wykorzystaniu przelewu do znajdującego się w Wielkiej Brytanii banku lub pocztą na adres wskazany w formularzu P85.


Znajdujący się powyżej opis nie dotyczy m.in. osób, które pracowały na zasadach pracy na własny rachunek (self-employment). Tego typu osoby same rozliczają podatek dochodowy oraz są zobowiązane do złożenia odpowiednich zeznań podatkowych.

Zainteresował Cię tekst?! Przygotowaliśmy dla ciebie unikatowe informacje, dlatego zobacz szczegółowy tekst w tym temacie!

Tego typu osoby również mogą (w określonych sytuacjach) mieć nadzieję na zwrot nadpłaconego podatku.


Jeszcze odmienne reguły dotyczą osób, które były zatrudnione w branży remontowej na bazie tzw. karty CIS. Jeżeli interesuje Cię taka sytuacja, warto byłoby skorzystać z profesjonalnej pomocy działających w tej dziedzinie firm.