Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/menu.inc).

Z jakich powodów wynalazki i znaki towarowe są tak cenne, jakie są podstawowe metody ich prawnej ochrony.

W czasach, gdy klienci coraz chętniej przy podejmowaniu decyzji o zakupach sugerują się firmą, to znaki towarowe i loga uzyskują naprawdę dużą wartość. Niektóre z takich znaków obecnie wyceniane są na grube miliardy dolarów, i równocześnie znane przez ludzi z całego świata. Firmy niezwykle mocno dbają o swoje znaki, w pierwszej kolejności chroniąc je przed wykorzystania przez konkurencję, ponieważ będą się z tym czasami wiązać naprawdę duże pieniądze. Jednym z najważniejszych zabezpieczeń, od których powinno się wręcz rozpoczynać najróżniejsze działania, jest rejestracja znaku towarowego. Przy pomocy takiego zgłoszenia otrzymuje się odpowiednie prawa do wykorzystywania zgłaszanego znaku, a jednocześnie pozbawia się takich praw resztę firm. Sporo ciekawostek znajdziesz na tej stronie zastrzeżenie znaku towarowego. Dzięki temu w sytuacji, gdy jakiś inny podmiot zacząłby stosować kogoś, to będzie można żądać od niego odszkodowania. Znaki towarowe są zgłaszane na określony czas w jednym z urzędów, jeśli chodzi o nasz kraj będzie to urząd patentowy znak towarowy mający siedzibę w stolicy. Jeśli chcesz dowiedzieć się znacznie więcej zobacz urząd patentowy znak towarowy.


Młotek sędziego
Podobnie ochronie będą podlegać różnego rodzaju wynalazki, dokonywane przez ludzi nauki, ale też osoby prywatne. Tego typu ochrona, podobnie jak przy towarowych znakach, polega na przyznaniu do wyłącznego użycia możliwości korzystania ze zgłoszonych wynalazków przed określony przedział czasu.

Ta niezła witryna także posiada wciągające materiały na opisywany tutaj temat. Jeśli więc Cię on zainteresował - nie czekaj i zobacz to!

Jeżeli jakaś inna firma chciałaby korzystać z pomysłów i możliwości, jakie są zawarte w patentowym zgłoszeniu, to zrobić to może po dogadaniu się z posiadaczem i być może zapłaceniu za licencję. Ponieważ za patentami idą przeważnie idą pieniądze, i to czasami faktycznie duże, to często mogą się pojawić różnego rodzaju konflikty i spory. Czasami zdarzają się również kradzieże cudzych pomysłów i próby rejestracji ich jako własnych, niekoniecznie legalnie.


W razie jakiś wątpliwości pomocą będzie służył rzecznik patentowy Kraków, czyli osoba będąca inżynierem albo prawnikiem i służąca wsparciem w tych kwestiach. Niekiedy warto skorzystać z jego pomocy, jeśli będzie się chciało odpowiednio zabezpieczyć swoją własność intelektualną- krakowski rzecznik patentowy.