Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/menu.inc).

Opłaca się doskonalić dział zasobów ludzkich w przedsiębiorstwie

Obecnie odpowiednie kompetencje zatrudnionych w firmach są bardzo cenione. Przy zatrudnianiu zwraca się uwagę na doświadczenie i zdolności i na tej podstawie przyjmuje się pracownika lub nie. Bardzo ważne okazuje się także doszkalanie pracowników wówczas, gdy są już zatrudnieni w firmie.

Szkolenia dla firm
Author: tec_estromberg
Source: http://www.flickr.com
Wynika to między innymi z tego, że rzeczywistość biznesowa stale się zmienia, co powoduje nieustanną konieczność zmian i dostosowywania się do aktualnych warunków. To z kolei łączy się często z koniecznością dokształcania zatrudnionych ludzi i organizowania im różnego rodzaju szkoleń. W ostatnim czasie na przykład oferty typu coaching dla firm cieszą się bardzo dużym powodzeniem, ich pula również stale ulega poszerzeniu. Szkolenia takie mają na celu zyskiwanie bardzo różnorodnych umiejętności, od tych konkretnych dotyczących na przykład sprzedaży, aż po te, odnoszące się do relacji z innymi ludźmi, umiejętności pracy epuap profil zaufany w grupie itp.

szkolenie
Author: tec_estromberg
Source: http://www.flickr.com
Jak wybrać kurs?
Obecnie jest bardzo dużo rodzajów szkoleń. Są na przykład szkolenia przeznaczone dla pracowników firm, ale również takie, które przeznaczone są dla dyrektorów i innych ludzi na stanowiskach kierowniczych. Dla pracowników przedsiębiorstwa właściwe kursy dobiera ich zwierzchnik, biorąc pod uwagę potrzeby spółki i jej plany na przyszłość. Szkolenie dla pracowników może również być zorganizowane dla osiągnięcia rezultatów odmiennych niż nabywanie potrzebnych umiejętności. Spotkania, w których biorą udział pracownicy całego przedsiębiorstwa, nierzadko spotkania o charakterze wyjazdowym, mogą być bardzo skutecznym środkiem integracyjnym. A to natomiast może dobrze wpłynąć na jakość współpracy pomiędzy zatrudnionymi ludźmi.


Zasoby ludzkie
W ostatnim czasie bardzo często można spotkać się z określeniem „human resources”. Termin ten odnosi się w większości przypadków do kierowania zasobami ludzkimi, zatem pracownikami, jak najbardziej odpowiednimi metodami. W tym celu także organizuje się różnorodne szkolenia dokształcające. Szkolenia HR miewają zróżnicowany przebieg i treść (kursy dla pracowników human resources). Niektóre z nich na przykład dotyczą konkretnie realizowania oceny pracowniczej w przedsiębiorstwie w odpowiedni sposób. Uczestnicy nabywają tam umiejętności konieczne do przeprowadzania tego rodzaju ocen, znają różnorodne techniki i umieją ich używać.