Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/menu.inc).

Człowiek bardzo łatwo może ulec wypadkowi, na szczęście istnieje ratownictwo medyczne. Ich natychmiastowa pomoc jest niezmiernie ważna

Każdego dnia jakieś życie jest zagrożone. Istnieje wiele przyczyn, najczęściej ulegamy różnorakim wypadkom, wiele z takich zdarzeń niestety kończy się śmiercią. Większość wymaga szybkiej pomocy, to od tego zależy, jak nasz organizm poradzi sobie ze skutkami takiej sytuacji. Pracownicy pogotowia mają zmiany w ciągu całej doby, ponieważ w każdej chwili może stać się tak, że potrzebna będzie natychmiastowa reakcja. Co jest niezbędne do ratowania życia?


sprzęt medyczny
Source: czarmed.pl
Wiadomo, iż czynnik ludzki jest bardzo ważny, bez niego nie można uruchomić potrzebnego urządzenia. Jednakże, bez właściwego, coraz nowocześniejszego sprzętu nie możemy wręcz myśleć o poważnej interwencji i ratowaniu życia. Istotny jest oczywiście ambulans, by sprawnie dojechać na miejsce wypadku, ale sam pojazd to nie wszystko, ważne jest to co w środku. A są tam bardzo interesujące i skomplikowane technicznie urządzenia do ratowania życia. Deska ortopedyczna to taki typ noszy (dalsze info na który daje łatwiejszą stabilizację poszkodowanego oraz jego przeniesienie w utrudnionych warunkach. Wykorzystuje się ją w momentach, w jakich człowiek mógł doznać obrażeń ciała, szczególnie kręgosłupa.

Deska ortopedyczna zapewnia zabezpieczenie poszkodowanego na czas transportu do placówki medycznej.doczytaj także (serwis)Ma pasy zabezpieczające, jak również stabilizator głowy, daje on ochronę dla kręgosłupa. Jest to niezbędne wyposażenie karetek. Ważne jest również krzesełko kardiologiczne, które służy do transportu poszkodowanego. Wykonane są z lekkiego aluminium, posiadają dwa kółka transportowe.

Powinny mieć możliwość blokady chroniącym przed niechcianym złożeniem podczas transportu, ważne są też pasy, które zabezpieczają poszkodowaną osobę w czasie transportowania jej do placówki medycznej. Tego typu krzesełko jest odpowiednie do przenoszenia przez dwóch ratowników. Niezbędny jest także defibrylator. Działa on na serce prądem stałym o właściwej mocy. Celem defibrylacji jest stłumienie chaotycznych impulsów elektrycznych, jakie płyną przez serce, a także powrócenie do normalnej, dobrej pracy serca.

To najważniejsza oraz skuteczna metoda, która zwięsza szanse przeżycia podczas ciężkich zaburzeń czynności serca.

Zaciekawiła Cię ta informacja? Jeżeli masz chęć przeczytać więcej, sprawdź na portalu pozostałe informacje, one także są na opisywany temat.

Wykonana w ciągu trzech minut od utraty przytomności powiększa szansę przeżycia w 75% poszkodowanych.