Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/menu.inc).

Jaki jest wybór bram garażowych? Jakie są ich zalety? Dla jakiego rodzaju podjazdów pasują?

Gdy stawiamy dom, to dobrze jest pomyśleć o miejscu, w którym będzie można parkować nasze auto. Pod tym kątem bowiem trzeba wybrać konkretną bramę do garażu. Jakie typy bram są do wyboru?


Bramy skrzydłowe, czyli rozwieralne to rozwiązanie, jakie przypomina zwykłe drzwi. Występują jako jedno lub dwuskrzydłowe, natomiast częściej spotykamy tą drugą wersję. By ją otworzyć potrzebujemy bowiem mniej miejsca, jakie można zostawić na podjazd. Tego typu bramy wykonuje się często z drewna, przy tym otwiera się je ręcznie. Może to być utrudnienie zimą, gdy to przed ich otworzeniem trzeba zebrać śnieg z podjazdu. Na pewno ich plusem jest dobra cena oraz łatwość montażu.

brama garażowa, garaż
Author: tachyondecay
Source: http://www.flickr.com/photos/tachyondecay/2068146974/
Bramy uchylne są odpowiednie do garażu z jednym samochodem. Producent bram garażowych tego rodzaju z reguły ma w ofercie modele maksymalnie do 3m szerokości. Są dwa typy konstrukcji tego typu bram. Pierwsza to płytowa, gdzie drzwi bramy (bramkor) są usztywnione blachą z płaskownikami stalowymi. Kolejna natomiast to konstrukcja ramowa, w jakiej najmocniejszą częścią jest jak sama nazwa wskazuje rama. Jest ona wypełniona lżejszym materiałem. Tego typu bramy są proste w obsłudze i dość ciche. Przekręcenie klucza uruchamia dodatkowe ryglowanie.

Bramy segmentowe mają to do siebie, że otwierane są bez wysuwania się na ulicę. Zatem cały podjazd może zostać użyty do parkowania auta. Tego typu brama składa się z pojedynczych segmentów, które łączą się zawiasami. Gdy używamy takiej bramy, to każde przesuwające się po prowadnicy segmenty chowają się wewnątrz pomieszczenia. Zależnie od tego czy jest to brama boczna, czy górna, właśnie w ten sposób przesuwają się segmenty. Zastosowanie rolek ze sztucznego tworzywa zapewnia cichszą i niezawodną pracę.


dom, garaż
Author: JDH Rosewater
Source: http://www.flickr.com
Bramy rolowane są dość masywne. Rozwijane są ze skrzynki, jaka znajduje się zaraz nad wejściem do garażu.

Znajdziesz tu faktycznie szczegółowe opracowanie (https://www.autopart.pl/akumulatory-ciagniki-i-maszyny) takiego tematu, zatem warto je szczegółowo przeczytać. Poznasz wtedy dużo ciekawych informacji.

Należy wziąć pod uwagę ten detal, kiedy wyznaczamy miejsce, które musimy przeznaczyć na montaż bramy. W tym wypadku dostępny jest jedynie napęd elektryczny, jaki uruchamia się guzikiem na skrzynce. Są dość dobrą ochroną przed włamaniem, bo są masywne jak i posiadają blokadę, która uniemożliwia podważenie bramy od spodu. Wybór typów profili jest naprawdę duży. Można osobiście zadecydować o kształcie jak również wykończeniu. Kolor także można dobrać indywidualnie, tak samo jak tłoczenia.

Jak widzimy jest w czym wybierać. Z tego też powodu zanim podejmiemy decyzję dobrze jest przeanalizować wszystkie możliwości.