Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/menu.inc).

Jak ważna jest dieta w dążeniu do utrzymania doskonałej sylwetki?

Współcześnie na świecie bardzo duży problem stanowi nieprawidłowy styl życia ludzi. Życie w nieustannym biegu, stres w pracy i brak należytej ilości snu mogą doprowadzić organizm na skraj wycieńczenia.

Szczególnym błędem są złe nawyki żywieniowe, ponieważ jeśli nie dostarczamy sobie odpowiedniej ilości wszystkich koniecznych składników pokarmowych, wówczas zaczynamy mieć kłopoty ze zdrowiem. Dodatkowo ciężkostrawna dieta oparta o produkty typu fast-food, co jest zjawiskiem w obecnych czasach bardzo powszechnym, może prowadzić do wielu poważnych schorzeń.

Wiosenna dieta
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
Nie ma wątpliwości co do tego, iż większość chorób cywilizacyjnych, takich jak cukrzyca, nadciśnienie, otyłość, refluks czy anoreksja ściśle związana jest ze sposobem odżywiania. Żyjemy w nieustannym pośpiechu, często nie mamy czasu na normalny pełnowartościowy posiłek, więc zjadamy coś na szybko aby tylko zniwelować głód. Coraz większa ilość produktów nafaszerowanych jest różnego typu substancjami chemicznymi mającymi na celu polepszyć ich smak, które tak naprawdę są szkodliwe dla naszego organizmu. Warzywa i owoce częstokroć są pryskane niekoniecznie zdrowymi nawozami lub są genetycznie modyfikowane, co powoduje utratę ich wartości odżywczych.

Ludzie spożywają zdecydowanie zbyt wiele tłuszczy i węglowodanów, co prowadzi do kłopotów z wagą. Media budują w naszych umysłach wizerunki szczupłych, wysportowanych osób a my pragniemy im dorównać, nie mając jednakże wystarczającej woli walki. Powszechnie stosujemy różnego typu preparaty na odchudzanie, aby zatrzymać ten proces i nie doprowadzić do rozwoju ciężkich chorób takich jak nadciśnienie czy cukrzyca. Czasami jest to oczywiście skuteczna metoda, jeżeli jednak zapędzimy si ę za daleko w dążeniu do osiągnięcia wymarzonej wagi, wówczas sytuacja może się odwrócić i doprowadzić np. do anoreksji lub depresji. Aby uniknąć do takiej sytuacji, lepiej po prostu wcześniej zatroszczyć się o odpowiednią dietę i styl życia.

Dobra dieta to taka, która dostarcza do naszego organizmu wszystkich niezbędnych do jego prawidłowego funkcjonowania składników, a w szczególności witamin oraz soli mineralnych takich jak wapń czy magnez. Niezwykle istotny jest również stosunek np. spożywanych tłuszczy i węglowodanów do białka . Tylko odpowiednia proporcja tych substancji odżywczych zagwarantuje nam zdrowie na długi czas.Nie powinniśmy także zapominać o dużym znaczeniu błonnika pokarmowego, który działa w naszym przewodzie pokarmowym niczym szczotka, udrażniając go i wspierając procesy trawienne. Jeśli dobrze przeanalizujemy swój tryb życia oraz sposób odżywiania i w odpowiednim czasie zareagujemy, wówczas możemy uchronić się od wielu przykrych schorzeń związanych z chorobami cywilizacyjnymi. Najważniejsze to mieć świadomość na temat tego, co zjadamy i w jakiej ilości. Jeżeli nauczymy się to kontrolować, wówczas będziemy mogli cieszyć się zdrowiem i witalnością każdego dnia.