Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/menu.inc).

Zadbany gołębnik

Gołębniki powinno się utrzymywać w doskonałej czystości. W owym celu oczyszczanie wnętrz (usuwanie kału, piór, kurzu etc.) musi odbywać się codziennie. Czynność tę należy wykonywać delikatnie, tak aby gołębie wysiadujące jaja czy karmiące własne młode nie były niepokojone.


Ściółki w gniazdach nie zastępuje się w toku wysiadywania jaj i w czasie, gdy młódki są jeszcze zbyt młode. Po 9 dniach od wyklucia się piskląt możesz zmienić gniazdo na świeżo zdezynfekowane oraz umoszczone. Po zwieńczeniu okresu wylęgowego, przynależy segmenty gniazdowe pozamykać a także wymontować czy usunąć z gołębnika. Na czas zimy separuje się ptaki podług płci, by samce jak też samiczki pomieszkiwały w osobnych wnętrzach.

Uważasz, że ten wpis jest ekscytujący? Kliknij oprócz tego ten wciągający wpis (https://4stronysmaku.pl/kategoria-produktu/niewinne-wina-zero-procent/wina-biale/) - to niezwykle cenne źródło informacji na opisywany temat.

W tym okresie wybierać należy preparaty dla gołębi ubogie w białko - preparaty dla gołębi - najtaniej. Wiosną, mniej więcej w połowie marca, łączy się pary do kojarzenia. Cukrówki owe wsadza się do komór kojarzeniowych. Po paru dobach, gdy para gołębi poznała się już i przywykła do siebie, chowa się ściankę działową, która je separuje, aby ptaki mogły zabrać się do kopulacji. Jeżeli samica zostanie pokryta przez samca, można wpuścić je do pomieszczenia gniazdowego, w którym wybierają gniazdo, do którego zostają złożone jaja, a oboje rodziciele rozpoczynają ich wysiadywanie. W owym czasie nie należy ptaki denerwować.


koty - marina
Author: Krzysztof Belczyński
Source: http://www.flickr.com


Gołębie poniektórych ras, w szczególności krótko dziobych, nierzadko nie są w stanie odpowiednio wykarmić swoje pisklątka.

Czy podoba Ci się ten artykuł? Jeżeli tak, to przeczytaj ponadto szczegóły w tekście (http://alpaki.pl/alpakoterapia/), gdyż one także mogą być dla Ciebie niezwykle ciekawe.

Po dziesięciu dniach od przyjścia na świat piskląt, kiedy zachodzi nowy czas kojarzenia, rodzice porzucają je i nie dają im pożywienia. W tychże warunkach pisklaczki umierają z chłodu jak też głodu. Już wcześniej więc trzeba do odchowania ich przygotować gołębie mamki, innymi słowy gołębie dobrze karmiące.


Należy w taki sposób ustalić czas kojarzenia cukrówek rasowych oraz gołębi-mamek, by obydwie pary składały jaja równolegle czy z różnicą 3 dni. Konieczne nam będą także specyfiki takie jak Clearify - produkty clearify.