Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/menu.inc).

Dlaczego światło ma takie duże znaczenie dla nas, jak można rozwiązać problem jego niedoboru zimą.

Słońce jest niezbędne do tego, żeby normalnie i zdrowo żyć. Nie tylko przy jego pomocy jest wytwarzana tak potrzebna witamina D, lecz ma także bardzo duży wpływ na samopoczucie i zdrowie.
Dłuższy czas bez dostępu do słońca u wielu osób powoduje rozdrażnienie, osłabienie czy niekiedy i stany depresyjne. Jest nawet rozpoznana chorobowa jednostka, nazywana często depresją sezonową, która daje identyczne symptomy jak rzeczywista depresja, lecz jej powodem będzie właśnie niedobór słońca (najlepsze lampy antydepresyjnej). Objawia się ona głównie w zimie, gdy rano, wychodząc do pracy panują ciemności i zakończeniu dnia jest dokładnie tak samo. Tym sposobem można w zasadzie przez cały tydzień nie mieć okazji przebywać w oświetleniu naturalnym, co będzie miało duży wpływ na to jak się czujemy.


światłoterapia
Author: ~~~Weltenbummler~~~
Source: http://www.flickr.com


Jest jednak prosty, skuteczny i tani sposób na to, aby choć odrobinę ograniczyć problemy braku dostępu do słońca. Sposobem tym jest mianowicie światłoterapia, czyli kuracja realizowana przy pomocy specjalnych lamp . Lampy używane do tego celu są zaprojektowane w specjalny sposób, żeby emitowały światło podobne do widzialnego. Sama terapia (Alkater - detoks organizmu warszawa) polega na tym, że spędza się czas w pewnym oddaleniu od zaświeconej lampy, z reguły będzie to od kilkunastu minut do trzech godzin.
Już po paru dniach powinny być widoczne pierwsze rezultaty, choć w niektórych przypadkach będzie konieczne wspomożenie się jakimiś lekarstwami.

Jeśli zaciekawił Cię taki tekst, zobacz inne informacje w tym temacie. Najlepiej sprawdź sam, znajdziesz tu podobne wiadomości.

Kuracje tego typu są polecane nie tylko w przypadku, gdy się już ma kłopoty, ale także profilaktycznie.