Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/menu.inc).

Chrońmy naszą działalność najskuteczniej jak umiemy

Znaki towarowe to dziś powszechna sprawa w każdej, nawet małej firmie. Każdy bowiem chce się wyróżnić i być rozpoznawalny. Na dowolną początkującą firmę czyha jednak wiele zagrożeń, rozpoczynając od tego, jak ochraniać swój znak towarowy, kończąc na ochronie prawnej IT.


Jeśli tworzymy własną firmę oraz mamy dla niej logo a także nazwę, musimy je opatentować, by nikt nam ich nie zabrał.
prawnik w kancelarii
Author: nexa.center
Source: http://www.flickr.com


Do tego celu stworzona jest nazwa znaku towarowego. Jest to każde oznaczenie, które możemy zaprezentować graficznym sposobem. Ochrona znaku towarowego rozpoczyna się od przesłania go do urzędu patentowego (Kancelaria Prawa Gospodarczego). Po to, by zyskać ochronę konkretnego znaku, musi on spełniać konkretne wymagania prawne (dobry adwokat - czytaj więcej). Wniosek więc musi być szczegółowo i fachowo wypełniony, ponieważ z pewnością będzie on później uważnie sprawdzony. Z tego względu już na etapie przesyłania znaku towarowego do urzędu, warto skorzystać z prawniczej pomocy, aby zaoszczędzić czas a w dalszej perspektywie również pieniądze. Trudno bowiem wystartować z konkretną działalnością bez towarowego znaku.


Jeżeli nasza firma działa w | branży IT, dobrze jest odszukać prawnika właśnie z owej dziedziny. Doskonały prawnik IT będzie w stanie pomóc nam w trudnych zagadnieniach, jakimi mogą być prawa autorskie w ramach zarządzania własnością intelektualną, jak również czynności powiązane z ochroną znaku towarowego . W tej branży często należy kontaktować się z podmiotami zagranicznymi, prawnik więc powinien być również wyspecjalizowany w tych tematach. Zadbajmy więc o to, aby dobrana przez nas firma prawna posiadała kontakt z prawnikami działającymi poza granicami Polski.
Dobrze jest więc korzystać z pomocy prawników w wypadku pracy w branży IT oraz przy ochronie znaku towarowego. Kancelaria prawna sprawi, że nasze działania będą efektywniejsze, a wszelakie prawne procesy będą przebiegały szybko a dla nas bezboleśnie.