Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/menu.inc).

W jakich sytuacjach przydają się kotwy? Do jakiego rodzaju zadań są stosowane? Co należy wiedzieć?

Kotwy chemiczne są faktycznie najlepsze do stosowania w czasie budowy nowych domów, ale również podczas remontu starszych, w których podłoże jest dosyć zniszczone.
Są najlepsze do zrobienia zamocowań w cegłach, betonie, jak i betonie komórkowym.


Tego typu mocowanie chemiczne działa na zasadzie klejenia, a to sprawia, że łączniki są przeznaczone do wykonywania zamocowań w słabych, zniszczonych podłożach, jakie mają niezbyt dużą stabilność - źródła. Tego typu kotew jesteśmy w stanie również używać niedaleko krawędzi podłoża jednocześnie bez narażenia się na jego podniszczenie, kruszenie i oderwanie fragmentu. Takie łączniki wklejane dokładnie wypełniają cały otwór, tak więc rekomendowane są do stosowania na zewnątrz, szczególnie w tych miejscach, w których nie powinniśmy dopuszczać do przenikania wody oraz wilgoci do otworu.


magazyn
Author: Daniel Jolivet
Source: http://www.flickr.com


Dobrym przykładem są obszary montowania barierek na trasie, gdyż będą sklejać przerwane w okresie wiercenia warstwy izolacji przeciwwilgociowej. Dodatkowo zabezpiecza przed powstawaniem szczelin oraz pęknięć podłoża w obszarze zamontowania elementu, a to ważne w naszej nieprzewidywalnej strefie klimatycznej.

Jeżeli po przeczytaniu tego tekstu uważasz, że warto jest bardziej poznać to zagadnienie, to dodatkowo zerknij tutaj hipermarket tychy.

Kotwy polecane są do naprawy miejsc, w których zostały wyrwane kotwy mechaniczne czy fajne kotwy nierdzewne.
Są najlepsze, gdy warto zrobić mocowanie w materiałach niezbyt dobrej jakości, jak powinno ono przenieść bardzo duże obciążenie, na przykład zamontowanie dachu lub więźby dachowej. Do tego typu zadań więc jest to idealne, znajduje zastosowanie, kiedy słabsze materiały, ponadto podatne na większe obciążenia, muszą być bardziej i pewniej zabezpieczone.