Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/menu.inc).

Jaka jest rola różnych szkoleń dla szybszego rozwoju firmy i dla pracowników, biorących w nich czynny udział.

O tym, jak dużą rolę w rozwoju pracowników mają szkolenia, mówi się od wielu lat. Od dawna też wiadomo, że firmy, które chcą zainwestować w swoich pracowników, będą podnosić ich kwalifikacje i umiejętności mają znacznie większe szanse na odniesienie sukcesów od tych, jakie nie chcą tego robić. W wielu przypadkach szkolenia wręcz będą konieczne, jeżeli firma będzie chciała zapewnić sobie odpowiednią jakość i wydajną pracę, bo jedynie tak jej pracownicy będą w stanie realizować swoje obowiązki w odpowiedni sposób.

szkolenie biznesowe
Author: U.S. Army Corps of Engineers
Source: http://www.flickr.com
Oczywiście w każdej firmie będzie potrzebny inny zestaw szkoleń, wszystko zależy od charakteru wykonywanych przez pracowników (zobacz ile przysługuje urlopu) obowiązków. Jedne nastawią się ściśle na podnoszenie wiedzy i umiejętności pracowników, organizując im zestaw szkoleń z dziedzin, jakimi ci pracownicy powinni się zajmować. Innym będzie zależało z kolei na usprawnieniu organizacji i wydajności pracy, nauczenie ludzi nowych nawyków, i w takich przypadkach można wybrać tak zwane miękkie szkolenia. Coraz częściej używaną grupą szkoleń jest nauczanie języków, to jest akurat całkowicie zrozumiałe, bo w coraz większej liczbie firm znajomość języka jest wręcz koniecznością.

szlak górski
Author: Kris Duda
Source: http://www.flickr.com
Wielu ludziom firmowe szkolenia w górach (choćby takie: szkolenia biznesowe w górach) przede wszystkim kojarzyć się będą z jedną wielką imprezą gdzieś w dyskretnym hotelu daleko od domu. W praktyce większość szkoleń odbywa się w godzinach pracy w firmowych siedzibach, bo tak będzie najwygodniej i najtaniej dla każdego. Ale rzecz jasna zdarzają się sytuacje, że właściciel będzie chciał złączyć wyjazd szkoleniowy z imprezą integracyjną. I w takim przypadku rzeczywiście wynajmowany jest hotel, osoby biorące udział w takim wyjeździe w ciągu dnia biorą udział w różnego rodzaju grach, kursach i wykładach, a wieczorem będą mieć parę chwil na relaks z resztą współpracowników.

Szkolenia tego typu są co prawda nieco droższe, bo trzeba ponieść koszty pobytu załogi, lecz mają dużą skuteczność. Pracownicy nie tylko zyskują w ich trakcie sporo przydatnej wiedzy, ale mają też możliwość poprawienia relacji w swoim zespole.