Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/menu.inc).

W jaki sposób napisać pozew o separację? Czy możemy samemu takie coś zorganizować?

Na pewno pozew oraz odpowiedź na pozew o separację można napisać we własnym zakresie. Nie jest to faktycznie aż takie trudne, lecz trzeba pamiętać o paru ważnych elementach takiego dokumentu.
pozew
Author: Marc Majcher
Source: http://www.flickr.com
Po pierwsze, musimy wymienić adres sądu okręgowego, jaki jest określony w naszej sprawie. Właściwość sądu określa się na podstawie miejsca wspólnego zamieszkania małżeństwa. Zasada tego typu ma jednakże zastosowanie jedynie wtedy, kiedy jedno z nich stale tam przebywa. W sytuacji, gdy małżeństwo nie ma adresu wspólnego zamieszkania, to pozew trzeba złożyć do sądu okręgowego, jaki jest odpowiedni dla miejsca zamieszkania pozwanego, a gdy nie jest to do zorganizowania – do miejsca zamieszkania składającego (czyli powoda) - dowiedz się więcej o pozwach.W dalszej kolejności trzeba podać dokładne informacje na temat stron postępowania (czyli męża oraz żony).

Zaintrygował Cię zaprezentowany wpis? Jeśli tak, to z pewnością sprosta Twoim wymaganiom także kompleksowy raport (http://radca-pr.pl/oferta/prawo-spadkowe/), który zaprezentowaliśmy w linku poniżej.

Musimy podać ich imiona i nazwiska, numery PESEL oraz adresy. W dalszej kolejności przedstawiamy swoje żądania, czyli np. domagamy się orzeczenia separacji. Dodatkowo w tej części pozwu można określić swoje oczekiwania w zakresie alimentów, opieki nad dziećmi, rozdziału majątku, orzeczenia zwrotu kosztów postępowania. Później opisujemy dlaczego istnieje potrzeba określenia separacji.

Jeśli masz ochotę uzyskać dodatkowe materiały na omawiany temat, to zobacz proponowane www (http://radca-pr.pl/oferta/prawo-pracy/), które zawierają także informacje na to zagadnienie - kliknij więc tu.

W tym momencie trzeba ukazać, iż nastąpił rozpad małżeństwa. Kiedy domagamy się uznania winy małżonka – niezbędne jest wskazać jej dowody. Należy też ukazać sprawy związane z dziećmi. Powinniśmy poinformować sąd czy posiadamy z małżonkiem wspólne dzieci oraz wpisać ich właściwe dane.


sąd
Author: Tori Rector
Source: http://www.flickr.com
Pozew koniecznie musi także zawierać informacje o majątkowych umowach małżeńskich, a w tym o intercyzie. W treści pozwu możemy także wnioskować o przesłuchanie świadków. Ich dokładne informacje także trzeba zanotować. Na samym końcu przedłożyć listę załączników. Do załączników zaliczyć powinniśmy wszystkie dokumenty, które potwierdzają fakty ukazane w pozwie, a w tym skrócony odpis aktu małżeństwa. Tak przygotowane dokumenty będą w pełni kompletne, dzięki nim sprawnie będzie mógł ruszyć proces rozwodowy. Proces przykry, ale lepiej jak dziejący się szybciej. Kiedy bowiem ma miejsce zbyt długo robi się jeszcze bardziej bolesny. Jeśli więc zależy nam na błyskawicznym i przy tym mniej bolesnym procesie, przygotujmy wszystkie niezbędne dokumenty, a sprawę rozwodową będziemy mieć dość szybko za sobą.