Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/menu.inc).

Do czego może służyć pianka poliuretanowa i dlaczego jest tak nieznana w naszym kraju? Co warto o niej wiedzieć?

Kiedy zbadamy polski rynek budowlany w kwestii zabezpieczenia budynków przed stratami energii cieplnej, to znacznie bardziej widzialne jest poświęcenie się producentów rozmaitych materiałów, którzy zaczną konkurować w kwestii promowa i lobbowania wybranego materiału. Jakie są najpopularniejsze środki? Obecnie są to styropian i wełna mineralna, ale coraz bardziej często pojawia się także pianka poliuretanowa w postaci płyt panelowych. Takie pianki dodawane są metoda natrysku hydrodynamicznego. Natrysk pianki to metoda bardzo znana i ceniona na świecie, u nas
dopiero teraz zyskuje na znaczeniu.


Jednocześnie, mniejsza liczba osób zdaje sobie sprawę, jak niezwykle poliuretan jest obecny w Polsce.

natryśnięta pianka na cegły
Author: Porotherm
Source: Porotherm
Może niełatwo w to uwierzyć, lecz znaleźć go można w tym, co nas otacza. I tak, jest w biurkach, krzesłach czy autach. Naturalnie, ze jest mnóstwo rodzajów tego tworzywa, więc w zależności od wymagań i naszych potrzeb otrzymywać one może zupełnie elastyczne formy, jak i niezwykle twarde i sztywne niczym stal.

Do tej pory natryski pianki poliuretanowej był w naszym kraju przeznaczony zazwyczaj do celów związanych z przemysłem.

Gdy wejdziesz na pomocny tekst, ujrzysz, że zawiera pokrewne wiadomości na omawiany temat - te dane wciągną Cię zupełnie.Docieplenie ogromnych hal, a także gwarancja szczelności tego rodzaju poszycia to znaczne wyzwanie dla przedsiębiorców. W tym miejscy technika natryskowa sprawdza się doskonale.

Zapraszamy na nowe informacje z witryny (http://www.probudiament.pl/montaz-kotew-stalowych/), jeżeli te, które przedstawiliśmy tu, Ci się spodobały. W innym artykule czeka na Ciebie sporo detali.

Z taką pomocą mamy wykonane bez szwów, bardzo szczelnie elementy pokrycia dachowe. Zmniejszają one ubytki ciepła, ale również doskonale zabezpieczają przed oddziaływaniem wody.Tego rodzaju technologia zapewnia także błyskawiczną realizację. Dość dziwne jest to, że w Polsce technologia natryskowa poliuretanów jest mało znana. Przykładowo u naszych zachodnich i wschodnich sąsiadów od wielu lat z powodzeniem się ją wykorzystuje. Zobacz jak to wygląda .


Technika jest tam powszechniestosowana w budowaniu domów jednorodzinnych, osiedli, jak również zmodernizowania starych konstrukcji dachowych. Idealnie może sprawdzić się w procesie docieplenia poddaszy, w instalacjach chłodniczych i klimatyzacjach. Na szczęście, że nasi rodzimi producenci opanowali do perfekcji technikę produkcji pianki, tak więc możemy posiadać nadzieje, że dzięki temu prace budowlańców będą przebiegać sprawniej i szybciej.