Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/menu.inc).

Co to jest śledzenie kadry pracowniczej w firmie

Zagadnienie monitoringu pracownika w zakresie jego prawa do intymności, że żadne uregulowanie prawa polskiego nie zawiera objaśnień dóbr intymnych, do których kwalifikuje się również prawo do intymności. Podobnie jak nie ma ustawowej definicji dóbr intymnych, tak brak jest w polskim ustawodawstwie objaśnień prywatności, lub również prawa do prywatności. Prawo do intymności bywa chronione na gruncie prawa pracy. Prywatność osoby zatrudnionej podlega takiej osłonie, której podlegają pozostałe interesy i prawa niemajątkowe.

szkolenie pracowników
Author: HonoluluDistrict
Source: http://www.flickr.com
Rozrost technik teleinformatycznych w powiązaniu z zabieganiem chlebodawców do posiadania jak największej wiedzy o zachowaniu kadry w czasie pracy powoduje, że prawo do prywatności pracownika (Poszukujesz pracy? Sprawdź stanowiska - praca sprzedawca work service olsztyn) bywa coraz to nagminniej zagrożone. Niebezpieczeństwo to powiązane jest użytkowaniem przez chlebodawców monitorowania pracowników.

Takie zjawisko, że krajowe ustawodawstwo pracy, nie dostosowuje wręcz sprawy monitoringu w miejscu pracy, kreuje obręb do przegiąć zarówno ze strony chlebodawców, jak i pracujących.

Monitorowanie pracowników symbolizuje działania podjęte w celu zbierania wiadomości o pracownikach przez poddanie ich kontroli otwartej, bądź za pośrednictwem środków elektronicznych.

Z jednej strony powinno się mieć na baczeniu zjawisko, że pracodawca ma prawo kontrolować postęp pracy, aby posiadać rzeczywistą możliwość weryfikacji jej efektywności, a pracownik w terminach pracy zmuszony jest ją świadczyć i zostawać do dyspozycji chlebodawcy.

Działania kontrolne podejmowane przez pracodawcę są ponadto usprawiedliwione tym, iż pracodawca podejmując zagrożenie zatrudnieniowe ponosi odpowiedzialność za działalności pracowników. Niemniej jednak pracodawca musi mieć na uwadze, ażeby w swoich przedsięwzięciach, mających na celu ochronę przedsiębiorstwa, nie burzył prawa pracujących do poszanowania ich dóbr osobistych.

Niewątpliwie brak regulacji ustawowych traktujących monitorowania pracowników, hamuje określenie dobitnych zakresów dla przedsięwzięć pracodawców. Podejmowane są jednakże dążności określenia warunków, jakie powinny być spełnione przy monitorowaniu pracowników.