Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/menu.inc).

Jak wyglądają stawki w zawodzie geodety? Czy różnice w obszarze wykonywania różnorodnych zadań są znaczne? Okazuje się, że tak

Praca w geodezji przeważnie należała do zawodów prestiżowych oraz dobrze płatnych. Niniejszy artykuł prezentuje cennik usług geodezyjnych opracowany przez Stowarzyszenie Geodetów Polskich w Krakowie na rok 2014. Tak więc są to należności jakie firmy geodezyjne dostają za wykonanie swoich usług.

teodolit
Author: http://www.freeimages.com
Source: http://www.freeimages.com
Jednocześnie musimy wspomnieć, iż cenniki są dość różnorodne zależnie od danego regionu, konkurencji a także wielu pozostałych czynników. A oto wartości za wykonanie prac geodezyjnych wg SGP (nieuwzględniono podatku VAT). Na pierwszy rzut pójdzie pomiar sytuacyjno-wysokościowy, czyli mapa do zadań projektowych (bez określania granic). Cena to tysiąc pięćset złotych. Inne zadanie, jest to inwentaryzacja powykonawcza uzbrojenia podziemnego, do tego zalicza się telekomunikacja, gaz, eN, eW, oraz w dalszej kolejności, czyli woda, http://www.bsinspekcja.pl/przylacza-kanalizacyjne/, CO oraz telewizja kablowa.Musimy tutaj obliczać]sumować wartość za pierwsze 100 metrów i jest to: 700 zł. W dalszej kolejności zadanie: inwentaryzacja budynku, jego koszt 800 zł.. Za tyczenie budynku ustalone jest 1000 zł, zaś za podział nieruchomości już cztery tysiące złotych. A jak przedstawia się pełna praca zespołu geodezyjnego? Za pierwszy dzień - 2000 zł, natomiast pierwsza godzina pracy geodety - 150 zł. Ceny właściwie ulegają modyfikacji zależnie od konkretnej pracy. Niestety w relacji większości geodetów da się zauważyć znaczne różnice w cenach ustalanych przez różnorodne firmy. Prawie żadna z firm nie pokazuje na swojej stronie cennika usług z uwagi na spore różnice w kategorii zleceń. Mimo to jednakże przedstawiony cennik definiuje zbiór wiedzy i jest ujawniony przez bardzo zaufane źródło którym niewątpliwie jest SGP. Jednocześnie, to co powiedzieliśmy wcześniej, wiele zależy od określonej firmy i obszaru, gdzie świadczy się pracę - Teodorski Piotr MPT GEO.

geodezja
Author: Elvert Barnes
Source: http://www.flickr.com
Niestety, w dużej ilości miejsc cenniki są bardzo różnorodne i niekiedy bardzo łatwo dostrzec różnicę, jaką jest niezbyt korzystna wartość za daną pracę. To ile zarobi geodeta Oława czy ekspert z Warszawy zależy od dużej liczby czynników, na które niekiedy nie ma się wpływu.