Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/menu.inc).

Jakie uprawnienia ma wierzyciel chcący zwrotu zadłużenia?

Na rynku można by zakupić prawie wszystko. Także czyjeś długi. Jest to sposób, w który mogą funkcjonować podmioty, które zajmują się windykacją należności.


Skupują one od różnych firm wierzytelności za nieduży procent ich rzeczywistej ceny i próbują je wyegzekwować od swoich dłużników.
Dla dłużników teoretycznie nie zmienia się nic, ponieważ dług muszą zwrócić tak czy inaczej. Ten natomiast jest zwyczajną spółką, która musi działać w granicach obowiązującego prawa, dobrych obyczajów czy zasad współżycia w społeczeństwie. Dlatego też firma windykacyjna nie ma prawa ani obrażać, ani też wysuwać pogróżek wobec wierzyciela. Nie posiada także prawa wchodzić do mieszkania oraz rekwirować jakiegoś przedmiotu. To uprawnienie jest dostępne wyłącznie dla komornika sądowego, a i to jedynie na podstawie prawomocnego wyroku. Obowiązkiem tego typu firmy jest podawanie rzetelnej oraz całkowitej informacji o konkretnym zadłużeniu oraz podawanie informacji o terminach opłacenia aktualnej raty.


firma windykacyjna
Author: HausOf_Diegoo
Source: http://www.flickr.com


W praktyce bardzo wydajnym sposobem obsługiwania danego roszczenia jest typowa uprzejma rozmowa o sposobnościach polubownego rozwiązania danego kłopotu. Zazwyczaj ma miejsce to poprzez rozłożenie należności na mniejsze raty (zobacz kliknij w link). W tym czasie firma windykacyjna może, w wypadku powstania jakichś zaległości, przypominać o potrzebie opłacenia raty.
Najlepszym jednak rozwiązaniem jest unikanie jakichkolwiek problemów, żeby w żadnym wypadku nie posiadać jakichkolwiek długów. Obecnie nie ma żadnych problemów z wyszukaniem dobrej pracy, z tego też powodu często wystarczyłoby stronić od pokus.