Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/menu.inc).

Jakie uprawnienia ma wierzyciel chcący zwrotu zadłużenia?

Na rynku można by zakupić prawie wszystko. Także czyjeś długi. Jest to sposób, w który mogą funkcjonować podmioty, które zajmują się windykacją należności.


Skupują one od różnych firm wierzytelności za nieduży procent ich rzeczywistej ceny i próbują je wyegzekwować od swoich dłużników.


Dla dłużników teoretycznie nie zmienia się nic, ponieważ dług muszą zwrócić tak czy inaczej. Ten natomiast jest zwyczajną spółką, która musi działać w granicach obowiązującego prawa, dobrych obyczajów czy zasad współżycia w społeczeństwie. Dlatego też firma windykacyjna nie ma prawa ani obrażać, ani też wysuwać pogróżek wobec wierzyciela.

Jeśli prezentowany wpis daje Ci do myślenia, kliknij ten odnośnik i dodatkowo zdobądź więcej info, które także są warte zauważenia.

Nie posiada także prawa wchodzić do mieszkania oraz rekwirować jakiegoś przedmiotu. To uprawnienie jest dostępne wyłącznie dla komornika sądowego, a i to jedynie na podstawie prawomocnego wyroku. Obowiązkiem tego typu firmy jest podawanie rzetelnej oraz całkowitej informacji o konkretnym zadłużeniu oraz podawanie informacji o terminach opłacenia aktualnej raty.


firma windykacyjna
Author: HausOf_Diegoo
Source: http://www.flickr.com
W praktyce bardzo wydajnym sposobem obsługiwania danego roszczenia jest typowa uprzejma rozmowa o sposobnościach polubownego rozwiązania danego kłopotu. Zazwyczaj ma miejsce to poprzez rozłożenie należności na mniejsze raty (zobacz kliknij w link). W tym czasie firma windykacyjna może, w wypadku powstania jakichś zaległości, przypominać o potrzebie opłacenia raty.


Najlepszym jednak rozwiązaniem jest unikanie jakichkolwiek problemów, żeby w żadnym wypadku nie posiadać jakichkolwiek długów. Obecnie nie ma żadnych problemów z wyszukaniem dobrej pracy, z tego też powodu często wystarczyłoby stronić od pokus.