Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/menu.inc).

Jesteś pasażerem, ale czy zdajesz sobie sprawę, jakie masz prawa? Trzeba o nich wiedzieć, ażeby nie zostać oszukanym

Czy wiesz jakie są prawa pasażera w ruchu lotniczym? W temacie odmowy przyjęcia na pokład lub anulowania lotu? To bardzo istotne kwestie, ponieważ mogą się przydarzyć każdemu z nas. Dobrze wiedzieć, jakie prawa nam przysługują, żeby egzekwować je świadomie. Regulacja określa, jaka jest odpowiedzialność sprzedawcy biletu, i nie jest istotne, czy jest to lot rejsowy czy czarterowy. Zastosowania nie mają tu również pozostałe czynniki, takie jak to, czy bilet nabyliśmy bezpośrednio w biurze podróży a może sprzedały nam go linie lotnicze. Co jeszcze powinniśmy wiedzieć?


pasażerowie
Author: Denis Bocquet
Source: http://www.flickr.com
Może się wydarzyć, że na pokładzie samolotu nie będzie miejsca dla wszystkich, którzy posiadają przecież zakupiony bilet. Tak się zdarza, gdyż linie lotnicze perfekcyjnie wiedzą o tym, iż wielu pasażerów w ostatniej chwili rezygnuje z lotu. I tak, aby uniknąć wolnych miejsc na pokładzie, sprzedają więcej niż wymaga tego sytuacja biletów. Jednocześnie, jak do odprawy przybędzie więcej pasażerów niż jest miejsc w samolocie pojawia się problem, bo przewoźnik oczywiście nie może wpuścić każdego na pokład.

Najczęściej taki trudność rozwiązuje się w ten sposób, że osoba, która miała wykupiony bilet w niższej, ekonomiczne klasie zostaje przeniesiona do klasy wyższej – biznesowej. W tej sytuacji nie ma mowy o żadnych dopłatach, ponieważ otrzymujemy bardziej wygodne miejsca. Zaś kiedy ktoś nas przenosi z lepszej do gorszej klasy, to przysługuje nam, płatne w okresie 7 dni. Może się wydarzyć, iż takie przesunięcia między klasami nie wystarczą.

Ta oferta adwokat wrocław jest bardzo atrakcyjna i jeśli poszukujesz więcej informacji na opisywaną tu problematykę, to znajdziesz je tutaj.

Co wtedy? Przewoźnik powinien
pasażerowie
Author: enjosmith
Source: http://www.flickr.com
wezwać ochotników spośród pasażerów, którzy dobrowolnie zrezygnują z lotu - firma Takie osoby zyskują prawo do zwrotu ceny biletu.


Czasami nie ma ochotników, tak więc przewoźnik może przeróżnie zachęcać, na przykład proponować różnorodne korzyści. Jeśli i to nie zadziała, to przewoźnik posiada prawo anulować Twój lot. Taka odmowa jednakowoż sprawia, iż masz zapewniony zwrot ceny kupionego biletu, prawo do opieki, a także zyskujesz odszkodowanie za brak możliwości kontynuowania podróży. Co więcej korzystnie wiedzieć, że przewoźnik posiada obowiązek, ażeby zagwarantować lot w pierwszej kolejności ludziom o obniżonej sprawności w chodzeniu czy dzieciom podróżującym bez opieki rodziców. Pamiętajmy więc, że cokolwiek się zdarzy zawsze mamy prawa, o które powinniśmy się upominać. Być może nigdy się nie zdarzy, że będziemy w tego typu sytuacji, lecz kto wie, dlatego dobrze być zabezpieczonym.