Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/menu.inc).

Porady prawne – gdzie szukać?

Panuje opinia, że prawo na uczelni wyższej to silnie przydatny w przyszłości kierunek nauk. Patrząc na pensje i ścieżki awansu w tej branży, jest to prawda. Nie wszyscy jednak mają chęć, predyspozycje i czas, by wbijać sobie do głowy po nocach prawo pracy, kodeks cywilny czy kodeks karny. A niestety, znajomość kwestii z tych wielkich tomiszcz przydaje się w bardzo wielu sytuacjach.


Lubin adwokat i prawnik
Author: Mike Licht
Source: http://www.flickr.com
Co wtedy, gdy trzeba nakreślić urzędowe dokumenty notarialne? Albo gdy szef firmy łamie nasze prawa?

Naturalnie, udać się po ratunek do tych, którzy swój najlepszy czas poświęcili na zgłębianie arkanów sądowych i kodeksowych. Nie ma zaskoczenia z faktu, że za porady prawne (szczegóły tutaj pomoc prawna dla klientów indywidualnych Częstochowa) adwokatów i u radców płaci się bardzo słono. Dlatego powinno się zwrócić uwagę na parę miejsc, w których rady otrzymamy bezpłatnie lub za niską opłatą.
(Znany: adwokat Lubin)
Zacznę od Internetu, w którym funkcjonują portale prawne. Oferują one pomoc osobną i ogólną. Ta pierwsza to postawienie mocno szczegółowego pytania zatrudnionym tam specjalistom o kodeks karny. Druga możliwość to zwyczajnie skorzystanie z dostępnej sporej bazy najczęściej poruszanych problemów, gdzie najprawdopodobniej odnajdziemy interesującą nas kwestię. W sieci znajduje się także mnóstwo forów tematycznych, na których radami wymieniają się zalogowani z całej Polski.


Pomocną dłonią w trudnych problemach prawnych służą biura bezpłatnych porad obywatelskich. W dużych miastach lokują się zazwyczaj obok szkół wyższych i często są dostępne wyłącznie dla żaków. Funkcjonujące dla każdego obywatela są biura poselskie regionalnych parlamentarzystów, niestety zwykle ciężko doczekać się przyjęcia, by zapytać o kodeks cywilny. Kiedy skończą nam się opcje, wtedy pozostają infolinie i dobre chęci pracujących w ośrodkach pomocy społecznej.
Polecam kancelaria adwokacka Lubin