Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/menu.inc).

Jak napisać protest od nakazu zapłaty?

Nakaz zapłaty zdołamy otrzymać w wielu rozlicznych okolicznościach, podwaliną zdobycia takiego dekretu może być na przykład niezapłacony rachunek za usługi online albo telekomunikacyjne wydany poprzez sąd na skutek nakazu konkretnej firmy. Jeśli uważamy, iż rozporządzenie zapłaty zostaoł wydane nie w porządku, wtenczas zdołamy wnieść sprzeciw od nakazu zapłaty. Powinniśmy jednak pamiętać o paru znaczących i istotnych sprawach.
sąd
Author: US Department of Education
Source: http://www.flickr.com
Po pierwsze, od momentu dostania nakazu zapłaty, na wniesienie sprzeciwu mamy dwa tygodnie. Terminu tego nie wolno przekroczyć, wobec tego nie wskazane jest odkładać tego na ostatnią chwilę. Jeżeli dostaliśmy zalecenie zapłaty, to postarajmy się wnieść protest jak najprędzej. W takim dokumencie musimy konkretnie wykazać wszelkie ważkie oraz mniej ważkie zarzuty przeciw żądaniu, nie zapominajmy również o wiarygodnych dokumentach.

Podoba Ci się wpis artykuł? To przejdź do serwisu (https://notariuszpokojski.pl/), aby zapoznać się z ciekawymi informacjami na omawiany temat, jakie dla Ciebie podaliśmy.

Mówiąc w skrócie, w nakazie zapłaty musimy zaprezentować takie wieści, które doprowadzą do jego oddalenia. Sprzeciw od nakazu zapłaty powinien być przemyślany oraz nie budzący wątpliwości, zadbajmy więc o to, aby zaprezentowane poprzez nas informacje były przejrzyste i zrozumiałe.
sąd
Author: Curtis Jones
Source: http://www.flickr.com
W proteście od nakazu zapłaty zdołamy powoływać się na mnóstwo rozlicznych zarzutów, nawet jeśli nie mamy co do nich stuprocentowej pewności. Jeśli na przykład nakaz zapłaty dotyczy opłacenia rachunku sprzed 8 lat, wtedy możemy powołać się na zarzut przedawnienia. Przedawnienie wiąże wiele różnorodnych roszczeń, w związku z tym przypuszczalne, iż w naszej sprawie zarzut ten okaże się trafiony.

Inną możliwością jest powołanie się na zrobienie zobowiązania.

Zachęcamy Cię, byś wszedł na łącze do źródła. Tam wyszukasz kolejne szalenie ciekawe treści na zbliżony temat do tego, który widnieje na tej stronie.

W tej sytuacji uznajmy, iż konkretna sytuacja rzeczywiście miała miejsce, aczkolwiek zapłata została już uiszczona. Jako dokument możemy wyłożyć na przykład pokwitowanie czy też potwierdzenie przelewu. Analogicznie funkcjonuje również zarzut potrącenia wierzytelności. Im więcej zarzutów i argumentów przytoczymy, tym większa szansa na to, iż uda nam się wycofać od nakazu zapłaty. Wskutek tego dostanie nakazu zapłaty wcale nie winno świadczyć, że będziemy musieli uregulować daną sumę.