Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/menu.inc).

Jak ułatwić życie osobom starszym?

Zachowanie niezależności w podeszłym wieku jest bardzo ważne. Mieszkanie w miejscu w którym zegnało się większość życia zapewnia poczucie bezpieczeństwa i stabilizacji. Nie zawsze jest to możliwe, nierzadko także wymaga drobnych metamorfoz, które pomogą starszej osobie poruszać się po mieszkaniu .


plecak miejski
Author: Alberto Ziveri
Source: http://www.flickr.com
Nawet jeżeli się opierają, wskazane jest przekonać ich do poniektórych udogodnień. Odwiedź zatem sklep z akcesoriami dla osób starszych.

Spodobał Ci się prezentowany artykuł? Więc odsyłam do strony - w tamtym miejscu znajdziesz interesujące dane, które są przedstawieniem tego zagadnienia.

łazienka jest to miejsce najczęstszych upadków nestorów. Idealnym rozwiązaniem będzie zamiana wanny na natrysk. Jednak jeśli nie jest to realne starczy kupić specjalne siedzisko, które zapewni łatwiejsze wstawanie jak też mata antypoślizgowa do wanny. Korzystne mogą okazać się również specjalne uchwyty, jakie zapewnią podparcie w czasie wstawania i pomogą zmniejszyć ryzyko upadku. W kuchni należałoby zatroszczyć się o to, aby wszelkie najbardziej potrzebne rzeczy oraz sprzęty były pod ręką. Pomoże to ustrzec się nachylania się, żeby coś wydobyć z głębokiej lub małej szafki. Gwałtowne zmiany pozycji mogą wywoływać zawroty głowy jak też wieść do zasłabnięć bądź upadków.


obróbka metalu
Source: pixabay.com


sklep z akcesoriami dla osób starszych
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu


Komfortowe łóżko to podstawa dobrego relaksu oraz snu. Nie musi to być łóżko specjalistyczne.

Chcesz ciągnąć dalej zajmującą treść? Więc nic nie stoi na przeszkodzie - kontynuuj węże ssące do odkurzaczy na kolejnej podstronie.

O ile starsza osoba jest sprawna nie potrzebuje zmiany łoża na nowiutkie. Warto jednak zatroszczyć się, ażeby z zasięgu dłoni posiadała stół, na jakim może postawić aparat telefoniczny, wodę, notes z kontaktami do rodziny, panacea oraz pozostałe konieczne rzeczy.


Istotnym elementem jest również oświetlenie, jakie zapewni komfortowe czytanie. Osoby starsze spędzają w leżącej pozycji kilka godzin w przeciągu dnia, dlatego warto zapewnić im wygodne warunki do wypoczynku.