Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/menu.inc).

Rodzaje opon terenowych do samochodu - na co należy zwracać uwagę podczas doboru

Opony samochodowe bezsprzecznie realizują niezwykle ważną rolę, dlatego wybór odpowiednich opon do samochodu jest nadzwyczaj ważny.

Dobierając opony samochodowe bezsprzecznie zwracamy uwagę na sporo rzeczy i elementów, między innymi na model i rodzaj wozu. Na przykład do wozu terenowego, jaki na ogół porusza się w trudniejszym terenie konieczne są porządne i stateczne opony terenowe, jakie będą przystosowane do trudniejszych warunków. Pospolite opony bezsprzecznie nie poradzą sobie na mocno piaszczystym czy także błotnistym podłożu. W styczności z kamienistym albo szorstkim podłożem dobre okażą się więc opony 4x4.
opony
Author: Frank Weber
Source: http://www.flickr.com
Dobór właściwych opon terenowych do samochodu oddziałuje na jego zdolności terenowe. Na rynku znajdziemy obecnie mnóstwo modeli opon terenowych, w związku z tym warto poznać się z nimi jeszcze przed nabytkiem, aby móc dokonać jak najlepszego wyboru. Jednym z typów opon terenowych są opony MT, czyli Mud Terrain. Są to opony, które przeważnie nadają się do jazdy na błotnistym podłożu, gorzej radzą sobie z podłożem utwardzonym, a to ze względu na wysokie zużycie, hałas albo też dosyć słabą trakcję. Opony o bardzo dużym zastosowaniu to opony AT, to znaczy All Terrain.

Jeżeli ten materiał jest dla Ciebie ekscytujący, sprawdź źródło (http://grupapartner.pl/sprzedaz-elemntow-ukladu-napedowego/przekladnie-i-motoreduktory/przekladnie-slimakowe.html) a odnajdziesz tam dodatkowe wiadomości. One także z pewnością będą dla Ciebie interesujące.

Nadają się one do wielu powierzchni, nade wszystko jednak niesłychanie dobrze sprawdzają się na podłożach piaszczystych, na śniegu a także na drogach szutrowych. Kolejne opony terenowe o jakich warto napomknąć to opony (szczegółowe informacje) AP, czyli All Purpose. Najlepiej sprawdza się ona na drogach utwardzonych, niemniej jednak w trudniejszym terenie może być zawodna, w szczególności ze względu na wątłą wytrzymałość na przebicie.

Wyżej wymieniony podział opon terenowych to wyłącznie ogólny zarys. Aktualnie możemy jeszcze wyróżnić sporo innych rodzajów i typów opon terenowych, które są stosowane w Polsce i w całej Europie (na przykład opony przeznaczone do jazdy ekstremalnej). Dobierając opony terenowe do swojego samochodu trzeba przede wszystkim zastanowić się nad tym, w jakim terenie będziesz się zazwyczaj poruszać, jaki masz rodzaj wozu czy też na zakup ilu przeróżnych kompletów opon samochodowych mogę sobie pozwolić.
Tags: