Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/menu.inc).

Czy podróż samolotem to komfort oraz oszczędność czasu? Owszem, jednak nie zaszkodzi zaznajomić się z prawami, które stoją na naszej straży.

Wyprawy kształcą – to zdanie usłyszymy od wielu ludzi i sami ich doznając mało prawdopodobnym jest, że się z nimi nie zgodzimy. Każda podróż związana jest jednak z nieodzownością transportu. Jaki rodzaj wybierzemy zależy już od nas oraz naszego portfela, a także ekstra szans upublicznianych w Internecie.
poczekalnia lotniska
Author: Jack Miller
Source: http://www.flickr.com
Transport kolejowy wydaje się być optymalnym rozwiązaniem, obecnie również w Polsce. Posiadamy dużą przestrzeń, co ułatwia przechadzanie się po pociągu i rozprostowanie nóg. Szczególnie uznawane są wagony przedziałowe, które gwarantują pewnego rodzaju prywatność. Na nieszczęście, w krajach zachodnich są one zazwyczaj bardzo drogie, a w mniej rozwiniętych przejazd trwa nadmiernie długo. Samochód jest wygodną opcją, ale dość kosztowną i wycieńczającą. Autobus – nazbyt długa wyprawa i zbyt niekomfortowa. Ignorując promy pozostaje nam samolot. Jest to nade wszystko wybierany środek transportu, jeżeli jedziemy na wakacje za granicę albo w daleką podróż, także biznesową. Zanim jednak wsiądziemy na pokład warto jest sprawdzić jakie są prawa pasażera. Zobacz więcej tu -Prawa w PolsceNiekoniecznie każdy zdaje sobie sprawę, iż przewoźnik lotniczy jest zobligowany otoczyć opieką pasażerów w sytuacji anulowania lotu, niewyrażenie zgody przyjęcia na pokład wbrew woli pasażera, czy niemałego opóźnienia lotu. Oznacza to, że nie musimy kłopotać się nadplanowymi kosztami. Co ciekawe, w takiej sytuacji przypada nam prawo bezpłatnego wyżywienia i napojów, dwie rozmowy telefoniczne, faksy, dalekopisy albo e-maile, jak również kwaterunek w hotelu angażując w to transport między lotniskiem a lokum.

Odszkodowania

Lotnisko
Author: Benson Kua
Source: http://www.flickr.com
Pytania budzą się ze zdwojoną mocą, gdy w grę wchodzi odszkodowanie za opóźniony lot (więcej na stronie). W Unii Europejskiej wprowadzono rozporządzenie WE 261 z 2004 roku, które stanowi ustawę dotyczącą praw pasażerów. Muszą je szanować wszystkie państwa, które są uczestnikami porozumienia. Pewne jest, że zadośćuczynienie winien uzyskać pasażer, któremu odmówiono wejścia na pokład na skutek przepełnienia. Kolejne zarządzenie mówi, że jeśli lot miał co najmniej 3-godzinne spóźnienie to uczestnik przelotu ma prawo do uzyskania odszkodowania. Jednak, nie jest ono uznawane w sytuacji, gdy opóźnienie jest spowodowane warunkami nadzwyczajnymi, tj.

Chcesz poznać większą ilość analogicznych materiałów? Jeżeli tak, to sprawdź to użyteczne źródło, ponieważ również Cię na pewno zaciekawi.

atmosferycznymi lub strajkami.

Rozporządzenie, które weszło w życie w 2005 roku zupełnie zmieniło wizję praw pasażerów i warto dogłębnie się z nim zaznajomić.