Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/menu.inc).

Najważniejsze informacje wiążące się z prowadzeniem usług adwokackich na terenie Niemiec.

Unia Europejska bardzo dużo dała jeśli chodzi o swobodę prowadzenia gospodarczej działalności. Pomijając drobne wyłączenia i ograniczenia, to we wszystkich krajach członkowskich ich obywatele mogą bez żadnych problemów prowadzić interesy.

prawnik, adwokat
Author: Kevin Napper
Source: http://www.flickr.com
Będzie to także dotyczyć usług prawniczych, jakie na przykład nasi adwokaci świadczyć mogą w innych krajach członkowskich. Rzecz jasna nie będzie to taka łatwa sprawa, bowiem spełnić należy szereg formalności, lecz oczywiście w pełni możliwa do zrealizowania. W pierwszej kolejności trzeba zacząć od tego, że przepisy niemieckie szczegółowo podają, według jakich zasad można tego typu usługi prowadzić.

W związku z tym że oparte są one w dużym stopniu na unijnych dyrektywach, to w większości innych krajów członkowskich są one podobne. Najważniejszą sprawą, która z nich wynika jest to, że chcąc pracować jako niemiecki adwokat kancelaria prawna lubin w tym kraju, to zrobić to należy jako swoją kancelarię- . Zatrudnienie w formie umowy i realizacja usług w taki sposób jest znacznie bardziej ograniczone i będzie wymagać licznych zezwoleń.

Adwokaci z naszego kraju spełniają pierwszy z warunków, które są konieczne do otwarcia własnej kancelarii, to znaczy należą do jednego z członkowskich krajów. Kolejnym warunkiem będzie posiadanie uprawnień do wykonywania zawodu w kraju, z którego będzie się pochodzić. Jeśli chodzi o to takie uprawnienia mieć będą adwokaci i radcy prawni, ale już aplikanci do tej grupy nie należą.W sprawach formalnych zacząć należy od złożenia wniosku i przedłożenia paru koniecznych dokumentów. Ważne jest zaświadczenie o możliwości wykonywania zawodu, które dodatkowo należy później co rok dostarczać nowe. Podobnie w rocznych cyklach trzeba kupić polisę OC, w przypadku niemieckich prawników będzie ona obowiązkowa. Podczas składania wniosku trzeba też wykazać posiadanie siedziby w Niemczech. Może to być zakupiony wcześniej lokal, ale w zupełności wystarczy też wynajęty. Wniosek trzeba napisać w języku niemieckim i podpisać, a podczas jego składania należy też dołączyć opłatę w wysokości 130 Euro.