Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/menu.inc).

Czemu kamień naturalny jest doskonałym materiałem stosowanym do budowy i wykończenia ogrodów.

Jednym z najlepszych i też najczęściej używanych materiałów wykorzystywanych jako budulec w ogrodach jest naturalny kamień. Tak naprawdę będzie się on sprawdzał we wszystkich stylistykach, czy będzie to ogród z gatunku nowoczesnych, czy też w stylu wiejskim, to tak czy inaczej kamień będzie tam pasował. Szczególnie, że najróżniejszych jego rodzajów jest ogromna ilość, więc i okazji na wykorzystanie również jest sporo.


otoczaki, kamień
Author: Groume
Source: http://www.flickr.com
Część kamieni, takich jak granit, bazalt czy porfir są niezwykle wytrzymałe i twarde, z tego też powodu wykorzystuje się je przeważnie na nawierzchnie, murki czy ogrodzenia. Także bardzo często używane wapienie oraz piaskowce są znacznie delikatniejsze, z tego też powodu warto je zabezpieczyć odpowiednimi środkami, aby mogły dłużej służyć. (kamień (sprawdź złociste i szlachetne cytryny) do ogrodu) Dzięki rozmaitym rodzajom kamieni, różniących się pomiędzy sobą kolorem, wyglądem i mechanicznymi właściwościami można je rzeczywiście efektownie komponować. Naturalne kamienie przeważnie wykorzystuje się w ogrodach na powierzchnię alejek, elewacje czy murki, ale mają także ogromne znaczenie dekoracyjne, to znaczy wszelakie skalniaki, sadzawki czy nawet samodzielne głazy.


ogórd, kamienie
Author: e-ogrody.com
Kupując kamień do ogrodu należy w pierwszej kolejności się dowiedzieć, do jakich celów będzie on przeznaczony- przykłady zastosowań znajdziesz tu : .

Czy podoba Ci się ten artykuł? Jeśli tak, to zobacz ponadto szczegóły w serwisie wino z carmenere , ponieważ one także mogą okazać się dla Ciebie niezwykle interesujące.

Kamień sprzedawany jest pod wieloma różnymi postaciami, różni się przede wszystkim wielkością kamyków. Na alejki albo ścieżki potrzebny będzie drobny żwirek. Do budowy murków bardziej praktyczne będą nieco większe elementy, a jeszcze innych kamieni potrzebować się będzie przy konstrukcji oczka wodnego czy skalniaka. W tych ostatnich przykładach bardzo dobrze sprawdzą się najróżniejsze otoczaki, czyli kamyki o zaokrąglonych kształtach, najczęściej powstałych pod wpływem działania wody. Z powodu dużego zapotrzebowania otoczaki wytwarza się aktualnie także w procesach mechanicznych, przez to ich propozycja jest znacznie szersza, niż kamieni które naturalnie występują. Posiadają one niezwykle różnorodne rozmiary, najczęściej będzie to między kilka milimetrów a kilkanaście centymetrów.