Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/menu.inc).

Rozliczenia z nawiązką do ZUS, komu opłaca się podatek liniowy - czyli rozliczenia coraz bliżej

Kolejny koniec roku oznacza przygotowywanie przez firmy deklaracji podatkowych. Odbywane przez nas stosunki pracy za cały rok ujrzą teraz światło dzienne w postaci kolumn i wierszy liczb w formularzu PIT. Jakie kroki należy poczynić przy regulacji zaległości finansowych? Czy są przeliczniki mówiące o tym ile wynoszą nasze zobowiązania- odsetki od zaległości ZUS? Kto skorzysta z możliwości podatku liniowego?

Każdy pracujący na umowie o pracę odprowadza do ZUS-u trzy grupy składek. Jesteśmy zmuszeni w deklaracjach zestawiać m.in. stawki składek na ubezpieczenie społeczne a także składki do OFE (więcej na https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-od-zaleglosci-wzgledem-zus-zaplacisz-odsetkidopłatach społecznych wynoszą one 8 % w skali roku, przy OFE wynoszą one 4,51 % na rok. Cyfry te zmieniają się w ciągu lat - bieżące można podejrzeć na centrali urzędu. ZUS przedstawia również wysokość spłat za odsetki ustawowe – jesteśmy je winni każdemu, komu zlecaliśmy usługę lub kupowaliśmy produkt. Obecnie odsetki za zwłokę w spłacie wynoszą 13 % w skali rocznych zleceń. Obowiązujące nie tylko dłużników stawki i formularze widać na stronie głównej US - to kolejna instytucja z którą winniśmy się rozliczyć. Obserwując właściwość urzędów skarbowych w większym mieście, z kilkoma urzędami, wystarczy wpisać adres https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-zmiany-w-ordynacji-podatkowej-wlasciwosc-urzedu-skarbowegoflickr_14897406681.jpg|L|W=201] W innych zakładkach powinny widnieć najnowsze aktualności o zeznaniach, a także informacje o zwolnieniach z podatku itp. Kolejnym zagadnieniem wartym poruszenia przy rozliczeniach jest kwestia podatku liniowego. Sprawa wydaje się prosta, ponieważ podatek liniowy zasady ma proste: zdecydowanie opłaca się bogatszym Polakom. Biznesmeni, osiągający roczny dochód powyżej 85 tysięcy złotych z działalności pozarolniczej mogą liczyć na tzw. drugi próg podatkowy, który wynosi 32 %. Pod tym progiem obowiązuje stawka 18 %.Podstawą podatku jest różnica pomiędzy przychodami, a kosztem ich uzyskania. Przekroczenie kilkudziesięciu tysięcy złotych bywa bardziej skomplikowane także dlatego, że przedsiębiorcy nie skorzystają z ulg na internet, dzieci, nie mogą także rozliczyć się z małżonkiem. Podatek liniowy rodzi również konieczność spisania kolejnej deklaracji podatkowej – na formularzu PIT-36L.
Czytaj też
https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-kilometrowka-do-vat-nowe-zasady-rozliczania-vat-od-samochodow-od-kwietnia-2014