Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/menu.inc).

ZASADY SKLEPU – KLAUZULE NIEDOZWOLONE.

Wielu sprzedawców online umieszcza w regulaminach zapisy niezgodne z prawem, często czyniąc to nieświadomie.Zapisy takie tworzone są też czasami, przez właścicieli sklepów, którzy próbują unikać odpowiedzialności za działalność swoją lub innych firm, z którymi kooperują.

Regulamin sklepu
Author: See-ming Lee
Source: http://www.flickr.com
Kwestia klauzul niedozwolonych (dowiedz się więcej) jest zatem bardzo ważna zarówno dla sprzedających, jak i nabywców. Do najbardziej znanych klauzul niedozwolonych w regulaminie sklepu internetowego, zalicza się:1. Reklamowany towar nie może być używany, w przeciwnym razie sprzedający zastrzega sobie prawo do odmówienia akceptacji reklamacji. 2. Koszty przesyłki nie są oddawane osobie kupującej. 3. Sprzedawca nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za zakupy dokonywane w sklepie internetowym przez osoby trzecie wykorzystujące konto i hasło osoby kupującej. 4. Sklep nie ponosi odpowiedzialności za spóźnienia wynikłe z niedotrzymania dat przez firmę realizującą dostawę. 5. Deskrypcje produktów pochodzą ze stron producentów i dystrybutorów i mimo zachowania należytej staranności przy ich sporządzaniu mogą zawierać błędy. Deskrypcje i zdjęcia nie mogą być zatem podstawą do żadnych roszczeń wobec sklepu. 6. Wszelakie spory wynikłe w związku z realizacją umów kupna – sprzedaży pomiędzy sprzedającym a konsumentem będą rozstrzygane początkowo na drodze negocjacji, z intencją ugodowego zakończenia sporu. Jeżeli jednak nie będzie to możliwe, albo też będzie niesatysfakcjonujące dla jakielkolwiek ze stron, wszelkie spory będą rozstrzygane przez sąd właściwy dla siedziby sprzedawcy. 7. Pieniądze oddawane są w przeciągu 14 dni roboczych od momentu otrzymania przesyłki zwrotnej.

Zamieszczony się w podobnym portalu wpis niewątpliwie także Cię zaciekawi - to wciągający wpis (http://www.adwokatjurendt.pl/prawo-medyczne/) traktujący o omawianej kwestii.

Opłaty związane z przepływem środków ponosi kupujący. 8. Wszelkie reklamacje powstałe w okresie użytkowania, trzeba kierować od razu do producenta – bazując na gwarancji, która znajduje się wspólnie z produktem. 9.

Przydatny tekst? Jeśli tak myślisz, przeczytaj inne tego rodzaju materiały na analizowany temat - bez marudzenia kliknij tutaj, więcej zobaczysz w linku (http://kancelaria-cpr.pl/2021/06/02/separacja-a-rozwod/).

Zwracany w tym trybie towar zostanie przyjęty tylko i wyłącznie wtedy, gdy zostanie odesłany w oryginalnym, niezniszczonym pudle, z kompletną jego zawartością oraz odpowiednim dowodem zakupu to jest: kwitem paragonowym tudzież fakturą, a sam towar będzie bez wad i nie będzie miał żadnych śladów użytkowania.

Jeżeli zapis w regulaminie naszego sklepu internetowego, w wyniku postępowania sądowego - będzie zawierać klauzule niedozwolone, należeć będzie niezwłocznie wprowadzić w nim modyfikacje (zobacz jak powinien wyglądać prawidłowo napisany regulamin sklepu internetowego - Kancelaria Wiński Warszawa). Oprócz tego też sąd może wyznaczyć karę pieniężną. Kwota ta wynosić może do 10% rocznych dochodów sklepu, jakie odnotowane zostały w roku poprzednim. Oprócz tego sprzedawca będzie musiał ponieść jeszcze opłaty publikacji wyroku w Monitorze Sądowym i Gospodarczym. Do tego najczęściej dochodzą również koszty zastępstwa procesowego.