Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/menu.inc).

Które zakupić pierwsze buty do wspinaczki?

Twe pierwsze buciki wspinaczkowe niech będą uniwersalne. Nie powinny być kosztowne, zaś z drugiej strony stanoWCzo odradzam kupno butów w markecie.


Buciki w cenie 150-250 zł powinny starczyć.
rock pillars
Author: Srta.Gómez
Source: http://www.flickr.com


Mają być z pewnością komfortowe i ściśle dopasowane. Takowe buty dobrze przymierzyć w sklepie ze sprzętem outdoorowym po czym wybrać model, jaki nam w najwyższym stopniu pasuje. Po włożeniu stopy (bez skarpety) do buta musimy mieć podwinięte palce u stóp. Badamy obydwa buty, bowiem najczęściej jedna stopa jest większa niż druga (minimalnie, jednak możecie to odczuć w bucikach). Spytajcie się sprzedawcy, czy dany but się mocno rozbija, jako że każdy bucik troszkę powiększa się gdy dużo się w nim wspinamy.

Nie zwlekaj, tylko poczytaj więcej wygrodzenia siatkowe na omawiany temat - informacje okażą się z pewnością bardzo interesujące, zatem kliknij tutaj i zobacz więcej.

Niektóre model potrafią rozbić się o 2 Rozmiary, drugie o pół. Jeżeli traficie taki, który silnie się rozbija to być może warto wziąć ciaśniejszy. W sklepach powinny być ścianki na jakich można sprawdzić jak wam się stoi w wyselekcjonowanym modelu.


Jeżeli czujemy, że wkręciliśmy się we wspinanie, wówczas warto mieć 2 pary bucików. Jedna na ściankę, do prostych dróg w skałach, patentowania. Zaś druga para szczędzona jest na trudne dla nas drogi. Dzięki temu wyjściu przedłużymy żywotność obu par. Tu buciki z przedziału 250-400 zł mogą być bardziej odpowiedniejsze. Buty Rock Pillars muszą być pewniej dopasowane i ich zakładanie początkowo może wiązać się z boleścią jak też dokuczliwością do czasu aż rozbiją się. Określ na który rodzaj wspinania będą.
Jeśli pragniesz wspinać się w dziurkach, to niech posiadają ostry czubek oraz dosyć sztywną podeszwę. W piaskowcu będą lepsze z miększą podeszwą, która będzie większą nawierzchnią przylegać do kamieni.