Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/menu.inc).

Kilka ważnych informacji o łazienkowych grzejnikach, jak należy je wybierać i gdzie najkorzystniej je kupować.

Grzejniki łazienkowe są ważnym elementem wyposażenia tych właśnie pomieszczeń. Spełniają one tak naprawdę podwójne zadanie, gdyż oprócz tego, że służą do ogrzewania, to jeszcze mogą robić za świetną suszarkę do prania i ręczników. Stąd też bierze się ich charakterystyczna budowa, odmienna od grzejników używanych w innych pomieszczeniach. Grzejniki łazienkowe z reguły złożone są z dwóch pionowych rur, zwanych też kolektorami, oraz kilkunastu rurek poziomych, na których rozłożyć właśnie można pranie.

grzejnik
Source: pixabay.com
Przez wszystkie rurki płynie gorąca woda, która je ogrzewa do odpowiedniej temperatury. Przeważnie grzejniki łazienkowe przyłącza się do sieci centralnego ogrzewania, lecz też często działają niezależnie, wówczas z reguły używane są w odmianie elektrycznej.

Chcesz znaleźć więcej ciekawostek (https://www.banery-druk.net/banery-reklamowe-katowice) na omawiany temat? Jeśli tak, to bez obaw kliknij ten link, a bez dwóch zdań będziesz czuć zadowolenie!

Różnica pomiędzy zwykłymi odmianami grzejników a grzejnikami w łazienkach jest taka, że łazienkowe są nieco mniejszej mocy. Jednak w praktyce nie jest to ich wada, ponieważ przez to pełnić mogą również funkcję suszarki, na na jakiej ręczniki będą całkowicie bezpieczne. Kupując grzejnik łazienkowy przede wszystkim należy się zdecydować , z jakiego rodzaju materiału będzie on wykonany. Najbardziej popularne są grzejniki stalowe, pomalowane na jakiś ciekawy kolor specjalnym lakierem. Powłoki oprócz klasycznych lakierów mogą również być satynowane lub metalizowane, lecz jeżeli będzie potrzeba wykonania czegoś innego, to grzejniki dekoracyjne producent bez żadnego problemu wykona coś według wytycznych klienta.
Sporo w sklepach również się pojawia grzejników z aluminium i miedzi, z kolei one najczęściej będą pokryte powłoką z chromu, jaka nadaje im stylowego wyglądu. Tak naprawdę rodzaj grzejnika w dużym stopniu uzależniony będzie od mocy, jaka będzie potrzebna i jego estetycznych walorów. A z kolei moc w pierwszej kolejności będzie zależna od wielkości grzejnika, ale także od przyłączonej instalacji doprowadzającej gorącą wodę. W przypadku łazienek używa się specjalnych wzorów do wyznaczenia wymaganej mocy, typowo przyjmuje się około 120 watów na metr kwadratowy powierzchni.