Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/menu.inc).

Czy istnieje hobby bardzo męskie albo kobiece? Jakie kłopoty mogą się z tego brać?

Istnieją takie pasje, które są powszechne pośród ludzi jednej płci. Oczywiście są tu też wyjątki. W jaki sposób są w takiej sytuacji odbierani ludzie, kiedy zawód albo zainteresowanie nie jest charakterystyczny dla ich płci.


Hotel
Author: Greger Ravik
Source: http://www.flickr.com


Niżej znajduje się parę przykładów.
Często jest w ten sposób, że można opisać konkretne zajęcie, jako typowo męskie, lub bardziej kobiece. Na przykład militaria (producent protektor) są tematem, jaki wydaje się w większym stopniu być w guście panów. Zaawansowana wiedza na temat typów broni, a także typowe zastosowanie często to panów zajmuje bardziej. Także na strzelnicy możemy z reguły spotkać właśnie osoby płci męskiej. Z kolei przykład zajęcia, jakie można uznać za bardziej kobiece, jest robienie rzeczy na szydełku, czy robótki na drutach. Bardzo rzadko możemy napotkać mężczyzn mających takie hobby. Niektórzy zapewne obawialiby się wystawić na śmieszność na przykład ze strony rówieśników.


trening
Author: Daniel Kruczynski
Source: http://www.flickr.com


Niestety, wciąż przeszkodą jest podejście wielu osób do zawodów, czy zainteresowań kojarzonych tylko z jedną płcią. Natomiast w takim przypadku to panowie mają o wiele trudniej, bo znacznie częściej są wyśmiewani, albo spogląda się na nich dziwnie w związku z tego typu zainteresowaniami.

Podoba Ci się tego rodzaju materiał? Jeśli tak, to nim wyłączysz komputer, kliknij wcześniej ten link - ta witryna (https://systemy-pasywne.pl/) również na pewno przypadnie Ci do gustu.

W przypadku kobiet sprawa przedstawia się całkiem w inny sposób, gdyż raczej się je podziwia, iż interesują się typowymi dla mężczyzn zajęciami.


Należy mieć nadzieję, iż w przyszłości to podejście ulegnie zmianie oraz w końcu mężczyźni będą mogli po prostu mieć zainteresowania, jakie chcą, nie narażając się przy tym na kpiny ze strony kolegów.