Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/menu.inc).

Udana wycieczka w góry tylko z najlepszymi butami

Jeżeli pragniemy, by wycieczka w góry się całkowicie udała i była zupełnie bezpieczna, musimy się do niej właściwie przyszykować. Najważniejsze są rzecz jasna ekwipunek oraz prowiant.


buty górskie
Source: lokikoki.pl


Nie należy wyruszać w góry bez tych rzeczy.


Pożywienie, które zabieramy w góry powinno być dość kaloryczne. Powinniśmy dodatkowo posiadać przy sobie tabliczkę czekolady, na wypadek nagłego SPAdku cukru. Jeżeli chodzi o ekwipunek rzecz jest trochę bardziej skomplikowana. Bez względu na to, czy pragniemy się wspinać, czy idziemy na krajoznaWCzą wyprawę po niewielkich wzniesieniach, najważniejsze będą buty górskie. Można oczywiście zdecydować się na buty uniwersalne, wszakże na rynku mamy również buty przeznaczone do różnorakiego typu wypraw. Jeśli cenimy sobie jednodniowe wycieczki latem, dobrze jest wybrać buty z miękką podeszwą, jaka zapewnia lepszą przyczepność. Na trudniejsze wypady warto kupić buty z podgumowanymi podeszwami, lekkie i wygodne. Buty do podejść powinny rzecz jasna posiadać twardszą podeszwę aniżeli buty do chodzenia po mieście.
Jeżeli planujemy wielodniowy, dość trudny trekking w błocie oraz niesprzyjających warunkach atmosferycznych, wybierzemy buty do trekkingu za kostkę. Takie buty górskie zdadzą egzamin w dowolnych, niesprzyjających warunkach. Jeszcze inne winny być buty przeznaczone do górskich biegów.

Jeśli omawiana problematyka Cię wciąga, to możesz zdobyć podobne informacje na przedstawiane zagadnienie. W tym celu odwiedź serwis www ręczny wózek widłowy.

Mają być one lekkie oraz wygodne, jednak równie istotna jest doskonała przyczepność. Buty na zimę powinny być również wygodne i ciepłe. Oczywiście istnieją modele butów w góry dla pań oraz dla mężczyzn.


Warto przed zakupem konkretnego modelu przymierzyć je, by przekonać się, jak się w owych butach czujemy. Buty do wypadów górskich to duży wydatek. Nie możemy jednak na nich oszczędzać, ponieważ od właściwego ich doboru zależeć będzie nasze bezpieczeństwo oraz to, czy nasza wyprawa będzie udana.