Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/menu.inc).

co brać pod uwagę w trakcie nabywania ogumienia? - opisy i znaki.

Wszystkie opony samochodowe mają dokładne opisy. Wystarczy poprawnie odczytać opisy na ogumieniu, które są znormalizowane u wszystkich wytwórców opon. Niezależnie czy nabywamy opony letnie czy opony na sezon zimowy oznaczenia opon pozwalają dostosować właściwe ogumienie do auta.

Nie wolno zapominać, że przy wyborze opon zawsze należy przestrzegać instrukcji producenta samochodu. Instrukcje dotyczące rozmiaru i rodzaju opon znajdziemy w książce pojazdu. Wybór opon to bez wątpienia ważna kwestia wpływająca na stopień bezpieczeństwa w czasie jazdy. Od kilkunastu lat stosuje się klasyfikację opon na trzy grupy ze względu na ich jakość: klasa budżetowa, klasa średnia i premium.
opona
Source: http://www.flickr.com
W Polsce istnieje swobodny dostęp do około 30 różnego rodzaju marek. Najogólniej można powiedzieć, że są opony (więcej na temat) korzystniejsze cenowo, niedrogie a dobre oraz bardzo dobre. Do grupy budżetowej zaliczyć możemy Kormoran opony. Obecnie opona jest rozwiniętym technologicznie towarem, nad którego wyprodukowaniem skupia się zespół ludzi korzystający z drogich maszyn. Przy produkcji tańszych opon bierze się przede wszystkim rentowność produkcji, tak żeby właściciel niedrogiego samochodu mógł sobie na nie pozwolić. Kiedy mowa o oponach z wyższej półki, najważniejszy czynnik mający kluczowe dla kierowcy parametry opony takie jak: przyczepność na suchej i mokrej drodze, głośność, emisja CO2, stabilność, okres eksploatacji, a dopiero na końcu znaczenie ma cena.Wytrzymałość ogumienia to bardzo ważny element jej cechy, który oddziałuje na zużywanie się, czas spowalniania ale również na hałas opony. Dlatego stale prowadzone są eksperymenty nad doborem takiego składu mieszanki gumowej, który dostosuje się do warunków pogodowych i temperaturowych, a zarazem zapewni funkcjonalność i gwarancję bezpieczeństwa. Nie ulega wątpliwości, że tak samo przyczepność opony Fulda, jak i jej trwałość zależy od stylu prowadzenia. Korzystniejsze cenowo opony (opony rolnicze sklep) mają ograniczony dostęp do nowatorskich możliwości – drogich i trudnych we wdrożeniu. Przed dokonaniem zakupu zawsze trzeba upewnić się u sprzedającego czy dane opony spełnią nasze wymagania i czy będą pewne dla naszego auta.