Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/menu.inc).

Jak stać się twórcą malarzem?

Ktoś, kto chciałby malować, natomiast nie wie zupełnie nic o technikach artystycznych, czasami zwyczajnie krępuje się zapytać w sklepie dla zawodowców. Od czego zacząć? Jakich użyć narzędzi?


W punkcie oferującym artykuły plastyczne odszukamy na pewno akwarele. To znana technika która polega na nakładaniu z reguły na absorbujący, porowaty, jasny papier przezroczystej czy też półprzezroczystej warstewki ( laserunek) farby (zobacz farby do ścian z brokatem) rozpuszczonej w wodzie. W palecie nie ma koloru białego. Blaski uzyskuje się poprzez zostawienie niezamalowanego obszaru , zaś odcienie można rozjaśniać za pomocą wody. Akwarele pozwalają na tworzenie subtelnych, świetlistych obrazów, bez wyraźnych konturów, z lekkim rozmyciem obrysów. Następną dostępną techniką jest malowanie olejnymi farbami. Uważana jest ona za najszlachetniejszą technika malarskich. Polega na pokryciu właściwie przygotowanego podobrazia (w większości wypadków płótna albo deski) warstwą farby olejnej. Tłuste w swojej konsystencji oleje nie mieszają się w wodzie, są dosyć świetliste oraz długo schną, nawet kilka miesięcy.

Prezentowany temat jest dla Ciebie interesujący? Z pewnością zainteresuje Cię także nowa publikacja (http://www.robak.konin.pl/oferta/glowice-zamykajace/grw-28), która ma podobne zagadnienia.

Zachowują ślady pędzla czy też szpachli.


artykuły plastyczne
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
Akryl to zapewniająca wiele możliwości technika, która łączy cechy techniki akwarelowej oraz olejnej. Wodno-rozpuszczalne akrylowe farby, w trakcie pracy można zmywać wodą, po wyschnięciu stają się wodoodporne. obrazy akrylowe mają intensywne barwy a także delikatny połysk.


Zalety: możliwy retusz; możliwe zachowanie pociągnięć pędzla czy szpachli; ideale do impastów (nakładanie wypukłej warstwy farby); tańsze od farbek olejnych, szybkoschnące; trwałe, elastyczne, odporne na starzenie, nie żółkną; pędzle zaraz po ukończonej pracy nie wymagają mycia za pomocą rozpuszczalnika.