Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/menu.inc).

Dowód tożsamości dla dziecka, unijne dotacje i rozliczenie PIT - ważkie informacje

Czasem rodzice wyrabiają dowód dla swojego dziecka, mimo, że jest ono jeszcze niepełnoletnie. Jednak dowód dla dziecka może okazać się niezmiernie przydatny. Jeżeli przewidujecie rodzinne wakacje, na przykład za granicę i posiadacie niepełnoletnie dzieci, wówczas dowód dla dziecka zdoła okazać się konieczny.


Bezsprzecznie będzie on niezbędny w trakcie podróży po krajach, które nie przynależą do Unii Europejskiej, na przykład w obszarze Schengen. Wniosek o złożenie dowodu dla dziecka (zobacz: ) zdołasz łatwo złożyć w Necie lub w urzędzie.
dziecko
Author: Shannon
Source: http://www.flickr.com

Dzisiaj praktycznie wszelka firma i każdy przedsiębiorca zdoła starać się o dotacje unijne. Unia Europejska posiada niezwykle dużo przeróżnych form dotacji, jakie mogą być oddane na przeróżne cele. Zdołamy zdobyć dotacje na założenie firmy, jej powiększenie, a także dotacje „na start” dla osób pracujących oraz dla ludzi bezrobotnych. Dotacje unijne udziela się przez różnorodne instytucje, wskazane jest dowiedzieć się przez jakie. Rzecz jasna powinniśmy także wiedzieć, czy kwalifikujemy się do osiągnięcia dotacji. Jeśli jest z tym problem, dowiedzmy się, które wymagania musimy realizować, by móc bez kłopotu otrzymać dotacje unijne dla firmy albo przedsiębiorstwa - dotacje unijne. Na pewno wskazane jest starać się o taką pomoc skarbową, gdyż dotacje mogą pomóc nam założyć firmę albo jeszcze bardziej ją rozwinąć - przykładowo na skalę internacjonalną.


Utrzymanie i prowadzenie przedsiębiorstwa nie jest wcale łatwe, przedsiębiorcy nieraz nie posiadają wystarczającej ilości pieniędzy na nowiusieńkie inwestycje. Dotacje unijne na pewno są sporo lepszym pomysłem niż przykładowo kredyty bankowe, których oprocentowanie często jest niezwykle duże. Jeżeli rozliczamy się z podatku, to na pewno musimy wiedzieć do kiedy rozliczyć pit. Opóźnienie zdoła sprawić wysokie sankcje karne, w związku z tym terminu rozliczenia nie należy przekraczać. W roku 2016 PIT-36, PIT-37, PIT-36L, a także PIT-38 i PIT-39 powinniśmy złożyć do 2go maja, natomiast PIT-28 rozliczamy wcześniej, inaczej do 1go lutego. Co więcej: