Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/menu.inc).

Jaka jest odmienność między zwyczajną kartą proponwaną do rachunku, a kartą kredytową?

Większa część person, które posiadają swój rachunek w banku należy żałować, że nadal myli kartę debetową z kredytową. Są one bardzo podobne również z wizerunku jak i w działaniu, wszakże wyraźnie odróżniają się jednym, chociaż niezwykle istotnym szczegółem.


karta kredytowa
Author: Texas State Library and Archives Commission
Source: http://www.flickr.com


Jakim?
Więc karta, która proponowana jest do konta bieżącego to karta (zobacz co daje karta multisport) debetowa. Można by za jej sprawą zapłacić np. za sprawunki w sklepie. Wszakże uwaga, to samo można by wykonać za sprawą tej kredytowej. Gdzie zatem tkwi odmienność? Otóż, jak to było powiedziane wcześniej, ta debetowa jest połączona ze zwykłym rachunkiem bankowym. W odróżnieniu od takiego, karta kredytowa jest natomiast powiązana z rachunkiem kredytowym. Pozostałymi słowami jeśli płacimy za sprawunki kartą debetową, to oszczędności odejmowane są z należącego do nas bieżącego majątku, z kolei za zakupy zrobione za sprawą karty kredytowej będziemy zmuszeni zapłacić w czasie dalszym. Kwota nabytków nie będzie odjęta od należącego do nas salda, a zwiększy sumę kredytu, jaki robiąc sprawunki zaciągamy.


Aby móc korzystać z karty pożyczkowej należy spełniać 2 kluczowe warunki: należy być personą pełnoletnią oraz osiągać stałe przychody lub, będąc uczniem szkoły wyższej - posiadać na uczelni stypendium. Posiadanie karty kredytowej jest związane z kontem kredytowym, na którym istnieje tzw. pułap kredytowy.

Jeśli zaabsorbował Cię opublikowany na tej stronie tekst, bez wahania sprawdź ponadto towarzyszące informacje (http://www.ksiegowi-doradcy.pl/doradztwo_ekonomiczne.php) - one też są warte uwagi.

Jego wysokość ustala bank osobno dla każdego swojego petenta.


Przykładowo jeśli równa się on np. 1000 zł, to można by dokonywać nabytków do takiej właśnie sumy. Oszczędności wszakże należałoby zwrócić, ponieważ jednogłośnie z nazwą zarówno karty jak i jej limitu jest to kredyt, zatem postać kredytu.