Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/menu.inc).

Krótka charakterystyka najczęściej używanych metod oraz sposobów wyceny wartości firm, spółek i przedsiębiorstw.

Przy sprzedaży jakiejś spółki jedną z kluczowych spraw jest zrobienie jej wyceny. Zresztą takie wyceny przydatne są nie tylko w przypadku takich transakcji, ale też na przykład podczas negocjowania z bankami czy przed wejściem na giełdę.
prawo
Author: Lukas Plewnia
Source: http://www.flickr.com


firma
Author: Junta Informa
Source: http://www.flickr.com


Dzięki wycenie zainteresowane osoby będą wiedzieć, jaka jest wartość danej firmy i w oparciu o to będą mogły podejmować odpowiednie decyzje. Tak naprawdę wycena spółek może być przeprowadzona kilkoma odmiennymi metodami, a wybór konkretnej będzie uzależniony od tego, w jakim celu ma być robiona i od charakterystyki danej firmy.

Ten temat Cię zainteresował? Więc odsyłam tu (https://www.magdalenagrzeskowiak.pl/), gdyż znajdziesz tutaj interesujące informacje na opisywane zagadnienie, które godne są zainteresowania.

Najbardziej popularne z nich to dochodowa, porównawcza i majątkowa, każda z nich prezentuje odmienne i niezależne podejście do analizy. Tak naprawdę wyceny wymienionymi sposobami znacznie się mogą różnić, więc należy to mieć na względzie przy wyborze.


Dyskusja specjalistów
Author: Ted Eytan
Source: http://www.flickr.com


Przy metodach dochodowych wartość spółki zostaje szacowana w oparciu o przepływy pieniężne które generuje spółka, z założeniem że będzie jej dalszy rozwój. Najważniejsze są tu wybiegające na kilka lat do przodu prognozy finansowe. Z kolei wycena aktywów porównawcza odbywa się przez porównanie wycenianego podmiotu z innymi firmami o zbliżonej wielkości i charakterze działalności.

Jeśli poszukujesz uzupełniających informacji na omawiany w tym serwisie problem, to na pewno znajdziesz więcej pod linkiem (https://www.jwp.pl/uslugi/badania-znakow-i-wzorow/).

Przy tej metodzie niekiedy są problemy z wyszukaniem odpowiednich firm do porównywania.
Trzecią popularną metodą to wycena majątkowa, czasami też nazywana bilansową. Przy tym sposobie wartość firmy to cały zsumowany majątek, od jakiego należy odjąć rozmaite ciążące na firmie należności i zobowiązania.