Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/menu.inc).

Jak stworzyć profesjonalną wizytówkę?

Wizytówka to istotny element wizerunku każdego właściciela firmy i nie tylko. Co powinno znaleźć się na profesjonalnej wizytówce? Okazuje się, że wybór nie jest taki łatwy, bo na tak małym kartoniku trzeba umiejętnie zmieścić informacje dla klientów czy partnerów biznesowych.
Wizytówka może pełnić wiele funkcji - pozwolić na przedstawienie drugiej osobie, poinformować ją kim jesteśmy, czym zajmuje się nasza firma, jakie mamy umiejętności. To jak wygląda wizytówka może mieć wpływ na to jak postrzegana jest nasza firma. W związku z tym konieczne jest dobranie wizytówki do wizerunki jaki chcielibyśmy posiadać na rynku. Można pomyśleć, iż to jedynie zwykła karteczka… ale wybór jest spory, od materiałów, po wymiary, czcionki oraz metody wydruku.


W obecnych czasach nadal najpopularniejszym tworzywem, z jakiego wykonuje się wizytówki jest papier. Aczkolwiek może on być gładki bądź ozdobny, np. błyszczący. I tu już musimy pamiętać o tym, aby dopasować rodzaj papieru do tego jak chcemy być postrzegani.

Jeśli prezentowany artykuł Cię zafrapował, to bez zwłoki wejdź na ten odnośnik - ta unikalna witryna (https://certificator.eu/pl/certification/how-do-certificates-look.html) z pewnością też będzie dla Ciebie interesująca.

Oczywiste jest, iż na przykład prawnik prawnik oleśnica powinien wybrać tradycyjny papier, tak by wzbudzać zaufanie, z kolei jeżeli chodzi o wizytówki fryzjerskie możemy wybrać coś bardziej oryginalnego, co podkreśli naszą kreatywność. Można również odejść od papieru na rzecz innego tworzywa, które kojarzy się z naszą działalnością. Na przykład drewno będzie właściwe dla stolarza, a plastik dla przedsiębiorcy produkującego wyroby z plastiku. Taka wizytówka z pewnością będzie interesująca dla osoby, której zostanie wręczona, a tym samym zostaniemy zapamiętani. Kolejnym ważnym wyborem jest dobór czcionki. Dzisiejsza poligrafia daje niemal nieograniczone możliwości odnośnie wyboru czcionki, jednak niektóre style nie przystoją w pewnych profesjach i nie można również przesadzać z wyborem. Najlepiej ograniczyć się do jednej lub dwóch rodzajów oraz kolorów czcionki.


Robotnik
Author: Viktor Rosenfeld
Source: http://www.flickr.com


Umiar trzeba również zachować w ilości informacji, które chcemy umieścić na wizytówce. W przypadku klasycznej wizytówki osobistej wystarczy imię i nazwisko oraz dodatkowe informacje kontaktowe (adres, e-mail, telefon). W niektórych przypadkach dobrze jest także umieścić tytuł naukowy.


Z kolei wizytówka firmowa powinna zawierać logo, imię, nazwisko, nazwę stanowiska, dane kontaktowe, rodzaj działalności i adres do strony www, na której będzie można znaleźć pozostałe informacje.
Istotny jest także sposób wyróżnienia informacji, na przykład jeżeli chodzi o wizytówki taxi najważniejsza informacją dla klienta jest numer telefonu, a zatem warto stworzyć wizytówkę tak, by był on najbardziej widoczny. Z kolei w innych branżach bardziej istotny może się okazać adres prowadzenia działalności, tak by klient mógł do nas trafić bez trudu i skorzystać z usługi.