Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/menu.inc).

Poprawa efektywności pracy

Bez pracy człowiek nie istnieje. Człowiek nie czuje się spełniony, jeśli nie sprawdzi się w pracy. Miarą człowieka zwykle jest jego zaangażowanie w realizowaną pracę.


Te wyrażenia (ktoś może je nazwać frazesami) określają pewien skrawek rzeczywistości, jakim jest praca i człowiek. Jeśli zestawimy słowa: „człowiek” i „praca” to chcąc nie chcąc będziemy mieli skrajne skojarzenia: od szczęśliwego, spełnionego obywatela po smutnego, zupełnie niezdolnego do szczęścia ze swojej pracy, pracownika. To czy lubimy czy raczej nie swoją pracę zależy od wielu czynników. Jakich?

4results
Author: 4 Results
Source: http://www.4results.pl
Najbardziej racjonalny podział (który jednocześnie nie wyczerpuje tematu w żaden sposób), to model na którym znajduje się góra pieniędzy plus uśmiech, góra pieniędzy plus zmęczenie i niezadowolenie, mało pieniędzy plus uśmiech. O co w tym chodzi? Już wyjaśniam. W pierwszej sytuacji znajduje się człowiek, który dobrze zarabia, a ponadto lubi swoją pracę, dlatego też jest i kasa, i uśmiech, czyli uciecha z pracy.

kobiety w biurze
Source: flickr.com
Drugi przykład, to praca, która też daje pokaźne pieniądze, lecz oferuje jednocześnie zmęczenie i znużenie tą pracą. Po prostu, pieniądze są czymś, co sprawiają, że dana osoba wykonuje daną pracę, ale jednocześnie nie cierpi swojej pracy. Trzecia sytuacja, to człowiek o przeciętnych, zwyczajnych dochodach, ale wielkim zadowoleniu z życia. Nieważne są pieniądze, duże one nie są, ale dają spokojne życie, najważniejsza jest praca, która jest jednocześnie pasją, to w niej nasz bohater się naprawdę spełnia.


Istnieją jednocześnie systemy, które zwiększają wydajność pracy. Odnosi się do tego Total Productive Maintenance. Ten program realizowany jest na dwóch płaszczyznach.idź do strony prawo rodzinne kancelaria warszawa prawo rodzinne kancelaria warszawaJedną z nich jest człowiek, drugą maszyna. W skrócie ujmując konsulting TPM odpowiada za zwielokrotnienie wydajności każdego pracownika dzięki zwiększeniu ich wiedzy i umiejętności. Pomaga to im także zwiększyć własną odpowiedzialność. Wszystkie te czynniki wpływają na większe zadowolenie z pracy, bo pracownik odnajduje swoje miejsce, lepiej i efektywniej pracuje, a jednocześniejest bardziej samodzielny. Źródło informacji: