Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/menu.inc).

W jaki sposób zarejestrować symbol towarowy?

Symbol towarowy jest to miano i logotyp towaru. Jego rejestracja ochrania firmę przed nieuczciwymi konkurentami.


Jeśli firma oszacuje, że starczy jej ochrona znaku towarowego na terytorium Polski, powinna zapisać go w Urzędzie Patentowym.
Jeśli idzie o znak towarowy rejestracja nie będzie trudna.

Czy szukasz na stronie prawnik Lubin czegoś niezwykle ciekawego? Namawiamy więc do kolejnego wpisu. Należy jedynie wejść w ten link.

Zarejestrowanie znaku towarowego na terytorium Naszego kraju kosztuje 1.750 - 3.750 złotych. W tym celu przede wszystkim należy sprawdzić, czy taki wzór nie jest już zastrzeżony przez drugiego przedsiębiorcę. Można to wykonać przez Internet: Urząd Patentowy użycza w tym celu wyszukiwarkę.


pieniądze
Author: Japanexperterna.se
Source: http://www.flickr.com


pismo
Author: Julie Jordan Scott
Source: http://www.flickr.com


Czym jest znak (polecamy kliknij, zobacz, sprawdź) towarowy? Symbolem towarowym może być wszelkie oznaczenie, jakie możesz zaprezentować w graficzny sposób, jeżeli oznaczenie takie nadaje się do rozróżnienia towarów jednego przedsiębiorstwa od artykułów innego przedsiębiorstwa. Znakiem towarowym może być w szczególności słowo, rysunek, ornament, kompozycja kolorystyczna, forma przestrzenna, w tym forma towaru lub zapakowania, a także melodia lub inny dźwiękowy sygnał. W świetle orzecznictwa sądów administracyjnych dominuje opinia, iż za znak towarowy nie możemy natomiast co do zasady uznać kompozycji smakowej ani pojedynczego koloru. Prawo ochronne na znak towarowy jest udzielane na mocy orzeczeń administracyjnej Urzędu Patentowego na czas 10 lat. Na wniosek uprawomocnionego prawo osłonowe może zostać przeciągnięte na kolejne dziesięciolecia.
przedsiębiorca obowiązkowo powinien zamieścić w składanym formularzu indeks produktów i usług jak też wyznaczyć właściwe klasy towarowe i usługowe na bazie Międzynarodowej Klasyfikacji Towarów i Usług.