Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/menu.inc).

Ubezpieczenia społeczne jako program świadczeń pieniężnych i rzeczowych

Ubezpieczenia publiczne to program świadczeń finansowych i rzeczowych przypadających pracownikom i ich rodzinom w przypadku chorób, niezdatności do pracy, śmierci, czy macierzyństwa.
księgowość
Author: wam kat
Source: http://www.flickr.com


Podejmując zatrudnienie w jednostce, podpisujemy rozmaite umowy, o pracę, na zastępstwo, zlecenie, o dzieło. Większość ludzi ma świadomość, że z dniem podpisania umowy o pracę, chlebodawca musi zacząć wyliczać i płacić do ZUS składki. Jednak mało osób zdaje sobie sprawę jakie szczegółowo i w jakiej wielkości składki muszą być opłacane, a jeszcze mniejsza liczba pracowników ma świadomość, że są sytuacje, w jakich nawet umowa o dzieło powoduje obowiązki finansowe wobec ZUS. Składki przymusowe, jakie chlebodawca musi odprowadzać w imieniu pracowników, to składka na ubezpieczenie emerytalne, rentowe i zdrowotne. Ich wysokość (zobacz wysokość zasiłku dla bezrobotnych) obliczana jest na podstawie poborów brutto i jest finansowana w części przez zatrudniającego, a w części przez pracownika. Składki szacowane są na podstawie współczynników. Aktualne składki obliczane są na podstawie wskaźników.


przedstawienie nowego oprogramowania
Author: University of the Fraser Valley
Source: http://www.flickr.com


płacenie składek jest przymusowe, a kto nie spełnia obowiązku opłacania składek na ubezpieczenia społeczne w przewidzianym regulacjami czasie, oraz kto nie wypełnia obowiązku przesyłania zeznań rozliczeniowych, również imiennych protokołów comiesięcznych, podlega karze grzywny. Celem ubezpieczeń społecznych jest gwarancja bezpieczeństwa socjalnego osobom, które z racji zaistnienia wyznaczonych przez prawo zdarzeń losowych nie zdołają utrzymać się z własnej pracy.
Honoraria świadczeń z tych ubezpieczeń potrafią mieć zakres krótkoterminowy, długoterminowy, bądź dożywotni.

Pragniemy Cię zachęcić do przeczytania naszego nowego artykułu. Po prostu naciśnij ten link i czytaj bez problemu to, co rzetelne.

Oprócz pomocy społecznej i wyposażenia społecznego stanowią kluczowy instrument strategii socjalnej państwa.