Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/menu.inc).

W jaki sposób odebrać podatek z Niemiec?

Jeżeli pracowaliśmy lub zamierzamy wykonywać pracę w Niemczech, powinniśmy zapoznać się z procedurą związaną ze zwrotem nadpłaconego tam podatku. Można próbować odebrać pieniądze na własną rękę bądź zwrócić się o wsparcie do kompetentnej firmy.


Wiele bardzo podstawowych informacji powiązanych ze złożeniem podatku możemy bez kłopotu znaleźć w internecie. Podstawowym dokumentem (odpowiednikiem polskiego PIT-11), na bazie jakiego wykonuje się rozliczenie, jest tak zwany Besondere Lohnsteuerbescheinigung. Wydanie wymienionego zaświadczenia to obowiązek każdego pracodawcy. Odstępstwem są chlebodawcy angażujący pracowników, których podatek dochodowy odprowadzany jest ryczałtowo. W takowym przypadku chlebodawcy nie muszą wystawiać niniejszego dokumentu. Jest niezmiernie ważne, ażeby przed niemieckim urzędem skarbowym wykazać wszystkie uzyskane dochody jak też wszelkie otrzymane świadczenia. Jeżeli np. w jakimś czasie byliśmy bez pracy i pobieraliśmy zasiłek (zobacz https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-przedmiot-ochrony-prawnoautorskiej-czyli-co-jest-chronione-prawem-autorskim) dla osób bez pracy, nie zapominajmy tego także uwzględnić w naszym zeznaniu. Pamiętajmy, że jeśli mieliśmy jakieś przerwy w czasie roku podatkowego, których nie udowodniliśmy w naszym poświadczeniu, urząd na pewno zapyta, co się działo w nie przytoczonym czasie i jakie dochody pobieraliśmy. Co ważne, jeżeli mieliśmy np. dochody w Polsce lub w innym państwie, również trzeba je bezwzględnie wykazać.
konferencja
Author: USAFRICOM
Source: http://www.flickr.com


Doradztwo transportowe
Author: Olender
Source: http://www.kontrolaitd.pl/


Skąd się bierze zwrot podatku z Niemiec? Niemieckie prawo skarbowe daje swoim Podatnikom wiele możliwości ulg podatkowych. Wysoka jest też kwota wolna od podatku.


Jeżeli poza granicą wykonuje pracę osoba zamężna, której współmałżonek nie ma przychodów, częstokroć decydują się na rozliczenie wspólne. Jest to możliwe nawet wówczas, jeżeli wspomniany współmałżonek nigdy nie pomieszkiwali jak też nie pracowali w Niemczech.