Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/menu.inc).

Jeśli mamy szansę zrobienia dobrego uczynku, warto ją wykorzystać.

Tego typu opcja ma miejsce choćby w przypadku przekazania 1% podatku w czasie składania corocznej deklaracji podatkowej


Wszyscy, którzy pracują czy też pozyskują dochody z innych źródeł, które podlegają opodatkowaniu, winni do końca kwietnia złożyć pit 2016/2017.


Warto zaznaczyć, że jest to obowiązkowe, ale z drugiej strony to również możliwość wsparcia najróżniejszych organizacji prospołecznych, jeżeli skorzystamy z opcji przekazania 1% podatku.


Spotkanie w pracy
Author: Jim Larrison
Source: http://www.flickr.com


Tego rodzaju wsparcie finansowe dla organizacji pozarządowych może nam się wydawać mało istotne, niemniej dla samych organizacji w praktyce, jest to rzeczywiście dość duże wsparcie. Rzecz jasna to podatnicy podejmują decyzję, jaką organizację chcą wspomóc. Do wskazania takiej organizacji konieczne jest zdobycie informacji, jaki jest jej KRS, czyli na przykład 0000270809 jeśli chcielibyśmy wesprzeć fundację pomagającą osobom niepełnosprawnym. Na podanie takiej informacji jest rzecz jasna wydzielone miejsce w deklaracji podatkowej, bez względu czy rozliczamy pit 37, czy inny.


pit 37
Author: Zakwitnij!pl Ejdzej & Iric
Source: http://www.flickr.com
W przypadku przekazania 1% wartości podatku trzeba pamiętać, że oczywiście nie jest to krok obowiązkowy, a także, że 1% to wartość maksymalna, jaką możemy przekazać rozliczając pit.

Interesujesz się tym zagadnieniem? Czytaj więc dalej reklama nowy sącz o tym punkcie w kolejnym artykule, który dla Ciebie stworzyliśmy. Sądzimy, że Ci się podoba.

Jeżeli mamy możliwość zrobienia dobrego uczynku, warto po nią sięgnąć.


Zastanówmy się czy nie znamy konkretnej organizacji, którą chcielibyśmy wspomóc albo po prostu zastanówmy się, jaki obszar działań chcielibyśmy wesprzeć. Może być to bowiem zarazem organizacja pozarządowa wspierająca chorych, jak i propagująca sport, czy edukację.